Перейти до основного вмісту

Відбулася заключна зустріч енергоаудиторів за першим етапом проекту "Перші ластівки"

Відбулася заключна зустріч енергоаудиторів за першим етапом проекту "Перші ластівки"

Відбулася заключна зустріч енергоаудиторів за першим етапом проекту "Перші ластівки"

25 квітня в Києві відбувся семінар для енергоаудиторів в рамках проекту "Перші ластівки".

"Перші ластівки" – це проект з комплексного впровадження енергоефективних заходів та термомодернізації житлового сектору в Україні.

Енергоаудитори

Проект реалізує Фонд енергоефективності в партнерстві з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН) .

Учасниками проекту є 15 ОСББ з усієї України, що відрізняються за технічними показниками, площею та кількістю співвласників. Реалізація проекту дозволить протестувати процедури Програми термомодернізації Фонду для різних учасників, проаналізувати підходи до енергоаудиту та врахуванням регіональних особливостей. Протягом усіх етапів реалізації, експерти IFC та GIZ надаватимуть супровід ОСББ.

Енергоаудитори

Під час семінару учасники розповіли про досвід проведення енергоаудиту на об’єктах ОСББ, що входять до проекту «Перші ластівки». Зокрема йшлося про особливості обстеження будівель, збір даних під час проведення аудиту, експертні висновки та інше. Також було проаналізовано поточну роботу фахівців з енергоаудиту.

Семінар покликаний допомогти Фонду та енергоаудиторам, які будуть в подальшому надавати послуги ОСББ, обмінятися досвідом для вдосконалення окремих процедур.

Енергоаудитори

Так аудитори стикнулися з тим, що в будинках встановлено різні за ефективністю системи опалення, водо- та газопостачання, а також електричні прилади: всі вони потребують окремих методів для оцінки для збору даних. Учасники заходу обговорили методи збору та оцінки даних, тож енергоаудитори зможуть продовжити роботу більш ефективно.

Крім того, учасники семінару обговорили документальні робочі форми та презентацію даних по співпраці з ОСББ.

Наступними кроками впровадження програми "Перші ластівки" стануть розробка проектної документації та її експертиза, після яких розпочнуться заходи з термореновації будинків.

(0) Коментарі(в)