Перейти до основного вмісту

Будинок ще модернізується, а платіжки вже менші на 12-15 %: досвід ОСББ з Миколаєва

Будинок ще модернізується, а платіжки вже менші на 12-15 %: досвід  ОСББ з Миколаєва

Будинок ще модернізується, а платіжки вже менші на 12-15 %: досвід ОСББ з Миколаєва

Фонд енергоефективності продовжує знайомити ОСББ із завершеними проектами енергомодернізації багатоквартирних будинків за програмою “Енергодім” у різних регіонах України.

10 грудня відбулася заключна поїздка у цьому році - за підтримки Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні ОСББ з Херсону презентували будинок "Паркова 5-М" у Миколаєві, де частково завершений проект термореновації житла за пакетом Б “Комплексний”. 

Учасниками грудневого заходу у Миколаєві стали представники Фонду енергоефективності, Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Миколаївської та Херсонської міських рад, ОСББ-учасники програми “Енергодім”, регіональні радники IFC.

Людмила Мірошник, голова правління ОСББ “Паркова 5-М” провела для учасників екскурсію по будинку. У межах програми у цій п'ятиповерхівці, у якій розташовано 60 квартир, планується реалізувати такі заходи за пакетом Б “Комплексний”:

  • - утеплення фасаду будинку;
  • - заміна та утеплення трубопроводів системи опалення;
  • - встановлення терморегуляторів на батареях; 
  • - заміна батарей у квартирах;
  • - комплекс робіт із модернізації та облаштування системи освітлення у приміщеннях загального користування будинку;
  • - заміна або ремонт блоків віконних та блоків балконних дверних у квартирах;
  • - утеплення і скління наявних балконів і лоджій.

2

“Раніше, кожен опалювальний сезон ми чекали з острахом, адже наш будинок нагадував решето. Міжпанельні шви та поверхневе покриття огороджувальних конструкцій будинку руйнувались і навіть найменший вітер видував через щілини тепло.Така ситуація спонукала нас стати учасниками програми “Енергодім”, у нашому випадку - це була єдина можливість в комплексі вирішити ряд важливих технічних проблем нашого будинку. 

Зараз роботи з утеплення стін ще не завершені, але співвласники вже відчули комфортну температуру у квартирах, навіть при при низькій температурі теплоносія у радіаторах. Більше того, ми вже відчули економію, у листопаді наші платіжки за тепло на 12-15 % нижчі, ніж у сусідніх, немодернізованих будинках аналогічного типу забудови”, - розповіла Людмила Мірошник, голова правління ОСББ “Паркова 5-м”. 

3

Загальна вартість проекту складає близько 7,9 млн грн, з яких 70% або понад 5,5 млн грн відшкодує Фонд енергоефективності за програмою “Енергодім”.

Очікуване скорочення викидів СО2 складає 32,1 тонн/рік, економія енергії відповідно до опису проекту - 121 тис. кВт*год/рік.

ОСББ з Херсону також познайомилися з представниками профільних місцевих департаментів та регіональними радниками, які допоможуть їм у супроводженні та впровадженні проектів з термомодернізації житла.

Станом на 3 грудня 2021 року у Херсонській області зареєстровано 1282 ОСББ, з них у Херсоні - 638.

У Херсоні затверджено Програму підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Херсонської міської територіальної громади “Енергодім” на 2021 рік, за якою ОСББ мають відшкодовуватися частина суми кредиту (10%), однак наразі програма прийнята без бюджету.

4

Станом на 3 грудня поточного року до Фонду надійшло 11 заявок від ОСББ із Херсонської області на участь у програмі “Енергодім”.

Цьогоріч ОСББ вже оглянули низку об'єктів, серед яких модернізовані будинки “Конякіна 29” у Луцьку, “Земська 39” у Прилуках, “Щурата 8” у Львові та “Липи 4 “ у Новояворівську, “Говорова 5” в Одесі, “Антонича 26” та “Наш дім 8” у Львові.

Також в листопаді відбулась поїздка до міста Світловодськ Кіровоградської області, де понад 30 ОСББ-потенційних учасників програми “Енергодім” з м. Кропивницький, Олександрія та Знам’янка на Кіровоградщині оглянули енергомодернізований будинок з ОСББ “Едельвейс-104”. 

 За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном +38 044 222 9590, поштою: info\support@eefund.org.ua чи через онлайн-форму: https://energodim.org/#get_consult

Довідково: Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім” реалізується ДУ “Фонд енергоефективності” з серпня 2019 року. Програма передбачає часткове відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету А “Легкий” та 50% для пакету Б “Комплексний”.

Програма діє до 31 грудня 2023 року на всій території України, крім тимчасово окупованих територій.

Нагадаємо, Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила десяту редакцію програми “Енергодім”, більша частина змін до якої яких почала діяти з 29 листопада.

(0) Коментарі(в)