Перейти до основного вмісту

Перші результати модернізації системи опалення будинку з ОСББ “Злагода” у Луцьку: економія понад 30% за тепло

Перші результати модернізації системи опалення будинку з ОСББ “Злагода” у Луцьку: економія понад 30% за тепло

Перші результати модернізації системи опалення будинку з ОСББ “Злагода” у Луцьку: економія понад 30% за тепло

Мешканці багатоповерхівки з ОСББ “Злагода” у Луцьку постійно скаржились на нерівномірність розподілу тепла у будинку: у деяких квартирах було холодно, у інших – спекотно. Через це доводилося постійно регулювати внутрішньобудинкову систему опалення, виникали великі втрати тепла.

Тож вони вирішили подати заявку на участь у програмі “Енергодім” у червні 2020 року та обрали пакет А “Легкий”, за яким встановили індивідуальний тепловий пункт (ІТП).

4

Характеристики будинку 

Збудована у 1976 році дев'ятиповерхівка з ОСББ “Злагода” має 144 квартири та 4 під'їзди, у якому живуть 360 співвласників.

Основна проблема у будинку – розбалансована внутрішньобудинкова система опалення, через що тепло нерівномірно розподілялося по квартирам. 

Основні показники проекту

Загальна вартість проекту -1,75 млн грн, з яких 1,06 млн грн або 60% грант за програмою “Енергодім”.

Власний внесок співвласників загалом - 687,4 тис. грн

Вартість робіт на кожну квартиру склала 66,25 грн/м2 або 3975 грн для квартири площею 60 кв/м2.

Тривалість проекту - 11 місяців (06.2020 - 05.2021)

1

Заощадження

Щороку мешканці будинку заощаджуватимуть 270,6 тис. кВт∙год/рік або 429,9 тис. грн/рік. 

Таким чином споживання енергії скоротиться на 11,6%

Заявлене річне скорочення викидів СО2 - 70,4 тонн/рік

Кожна родина в середньому економить 2,49 тис. грн/рік або 41,43 грн/рік на м2.

У середньому по місту вартість опалення в минулому опалювальному сезоні складала 45,5 грн/м2, а в будинку, де створено ОСББ «Злагода» після встановлення ІТП люди сплачували в середньому 29 грн/м2, тобто приблизно на 30 % менше. Крім того, протягом минулого опалювального сезону практично не було скарг на незадовільну якість опалення у квартирах”, - розповідає про отриману економію Тетяна Плонська, голова ОСББ “Злагода”.

Вона також додала, що місцева влада допомогла з ремонтом ліфтів та облаштуванням прибудинкової території. Наразі співвласники сподіваються, що влада допоможе у співфінансуванні більш дороговартісних робіт, таких як: заміна вікон і дверей у місцях загального користування та утеплення фасаду будинку.

2

Якщо у вашому будинку є ОСББ - скористайтеся перевагами програми “Енергодім” - https://energodim.org/

Регіональні радники нададуть безкоштовні консультації з будь-яких питань щодо Програми, їх контакти за посиланням: https://bit.ly/37wJodf

Програма “Енергодім” фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН.

3

(0) Коментарі(в)