Перейти до основного вмісту

Відновлення пошкоджених обстрілами будинків Миколаївщини

Відновлення пошкоджених обстрілами будинків Миколаївщини

Відновлення пошкоджених обстрілами будинків Миколаївщини

На Миколаївщині внаслідок війни зруйновані та пошкоджені тисячі будинків — область, частина якої була окупована, і далі постійно зазнає ворожих масованих обстрілів. Відбудовувати житло тут допомагає Програма «ВідновиДІМ» Фонду енергоефективності. Пілотний етап цієї ініціативи, яка фінансується коштом Європейського Союзу, Фонд реалізує з листопада 2022 року. На Миколаївську область дія Програма розширилась у лютому 2023-го — відтоді Фонд отримав 46 заявок від місцевих ОСББ. Грант, який надають учасникам Програми, компенсує 100% вартості відновлювальних робіт і матеріалів.

«Серед мого професійного досвіду — робота радником Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC. Крім того, я був головою ОСББ, тому добре знаю потреби мешканців багатоповерхівок, — розповідає Микола Ільїнов, фінансовий директор Фонду. — Мій будинок також постраждав внаслідок російських обстрілів. Коли Програма “ВідновиДІМ” стартувала, ми одразу подали заявку на участь у ній. За отриманий грант відновили вікна та фасад, що дало змогу мешканцям будинку повернутися додому. Унікальність Програми — надання авансу ОСББ на рівні 70%. Це допомагає максимально оперативно знайти підрядну організацію, отже — значно прискорює процес відновлення. На власному досвіді можу підтвердити, що Програма “ВідновиДІМ” стала надзвичайно дієвим інструментом відбудови. У межах цієї ініціативи Фонд вже отримав 234 заявки від ОСББ, 140 з них — повністю або частково завершені. Компенсація сягає 474,9 млн грн, і Програма фінансуватиметься й наступного року. Запрошую ОСББ приєднуватися — віднедавна дія Програми розширилася на всю територію України. Це надзвичайно важливо, адже руйнування фіксуємо не тільки у прифронтових регіонах. На жаль, ракетні обстріли, а також атаки дронами відбуваються у всіх частинах країни».

Наразі з 46 заявок на участь у Програмі, які подали ОСББ Миколаєва та області, Фонд схвалив 18 (1 проєкт вже повністю завершив роботи) — це 4700 домогосподарств. Сума компенсації цим ОСББ — 104,9 млн грн. За отримані кошти учасники Програми замінюють 15 000 м² вікон, ремонтують 8700 м² дахів, 2500 м² фасадів з утепленням і 1900 м² фасадів без утеплення. Нагадаємо, що за грантові кошти ОСББ можуть замінити або відремонтувати пошкоджені віконні та балконні блоки, зовнішні двері, відремонтувати фасади та покриття будинку, а також обладнання дахових котелень та інженерних мереж. Фонд вже планує розширити перелік цих заходів: невдовзі ОСББ матимуть можливість проводити ремонти у місцях загального користування і встановлювати у будинках пандуси. Максимальна сума гранту на один об’єкт відновлення зараз становить 7,2 млн грн.

Фонд енергоефективності готується до реалізації основного етапу Програми «ВідновиДІМ» і регулярно вдосконалює її механізм. З 25 вересня дія Програми розширилася з шести областей на всю Україну. Крім того, ОСББ, що перебувають на території, де ведуться або велися бойові дії, можуть подавати до Фонду протокол засідання правління, а не витяг з протоколу загальних зборів. Встановлені й нові граничні питомі вартості ремонту пошкоджень конструкцій даху і покриття будівлі, які допомагають ОСББ уникати маніпуляцій підрядників. Крім того, продовжують діяти вимоги до матеріалів, що використовуються під час відновлення. Вони мають відповідати енергоефективним нормам.

Плануєте приєднатися до Програми? Фахівці Фонду завжди готові надати кваліфіковані консультації та відповісти на всі запитання. За консультацією звертайтеся до відділу супроводу проєктів за телефоном +38 (044) 222-95-90 або на електронну пошту support@eefund.org.ua.

 

 

 

(0) Коментарі(в)