Перейти до основного вмісту

Програму “Енергодім” презентували в Маріуполі

Програму “Енергодім” презентували в Маріуполі

Програму “Енергодім” презентували в Маріуполі

28 жовтня у Маріуполі презентували Програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» для представників ОСББ. Участь в заході взяли представники Міжнародної фінансової корпорації (IFC),Програми розвитку ООН, міської Ради Маріуполя, регіональних ОСББ, а також Пітер Вагнер, керівник групи підтримки України в ЄС. Європейський союз разом з державою Україна створили стійкий механізм співфінансування проектів для енергоефективний модернізації. Фонд енергоефективності допоможе українцям значно знизити оплату комунальних платежів, а також зробить вдома більш комфортними і теплими. Для країни це значний прогрес в сторону енергетичної незалежності.

Юлія Головатюк-Унгуряну, директор Фонду енергоефективності розповіла про програму «Енергодім», яка є інструментом з енергомодернізації житла для ОСББ. Вона зазначила, що програма «Енергодім» була розроблена з урахуванням кращих практик сусідніх європейських країн: «Програма «Енергодім» для країни - це можливість енергомодернізації житлового фонду та досягнення вимірюваних результатів». В рамках програми співвласники багатоквартирних будинків можуть вибрати один з двох пакетів з енергоефективності. При цьому програма «Енергодім» передбачає відшкодування витрат до 70% для ОСББ на заходи з енергоефективності для перших 300 заявок.

З технічними аспектами програми «Енергодім» ознайомив Олег Покідько, начальник відділу моніторингу Фонду енергоефективності. Він розповів як провести енергоаудит, та які вимоги до опису проекту, матеріалів та обладнання передбачає Програма «Енергодім».

Про переваги створення ОСББ, необхідні заходи для участі у програмі енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», перелік документів Програми та порядок проведення загальних зборів розповіла Юлія Зязіна, юрист Фонду енергоефективності. Після презентації програми «Енергодім» відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Фондом енергоефективності та Маріупольською міською радою.

Ігор Бабек, директор департаменту розвитку житлово-комунальної інфраструктури  розповів про Програму підтримки ОСББ. Він зазначив, що на даний момент в Маріуполі створено понад 740 ОСББ. «Для нас головне - створити комфортні умови для мешканців міста. Завдяки реалізації програми «Енергодім» у жителів Маріуполя з'явився новий інструмент для проведення заходів з енергоефективності», - зазначив він. Також він ознайомив з діючими місцевими програмами в Маріуполі для підтримки ОСББ. Такоє в місті реалізується програма «Затишний двір» з озелененням і освітленням подвір'їв. Крім того, існує аварійний фонд, завдяки якому в разі надзвичайної події міська рада виділяє кошти на усунення наслідків. Крім того, ОСББ можуть брати участь в міні-проектах, що реалізуються в рамках «Громадського бюджету». Жителі можуть виконати ремонт двох конструктивів на умовах співфінансування.

Представник ПРООН Мустафа Саіт-Ахметов розповів, що Маріуполь є одним з лідерів по створенню ОСББ. За його словами, програма «Енергодім» дозволить зробити необхідні кроки для створення в майбутньому сучасних будинків.

Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний». Передбачається досягнення середнього рівня економії споживання енергетичних ресурсів за сукупністю всіх проектів, що фінансуються в рамках цієї Програми принаймні у 20 %. Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%. Участь в програмі можуть брати ОСББ.

Програма реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН). Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та Уряду Німеччини.

Раніше Фонд енергоефективності підписав Меморандум про співпрацю з Броварською міською радою.

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

(0) Коментарі(в)