Перейти до основного вмісту

Україна та Польща обговорили результати навчальної програми Е-ЕТАР та шляхи підвищення енергоефективності у житловому секторі

Україна та Польща обговорили результати навчальної програми Е-ЕТАР та шляхи підвищення енергоефективності у житловому секторі

Україна та Польща обговорили результати навчальної програми Е-ЕТАР та шляхи підвищення енергоефективності у житловому секторі

Учасники енергоефективного сектору з України та Польщі обговорили результати співпраці між країнами у напрямку підвищення енергоефективності, а також результати навчального проекту з енергоефективності та енергоаудиту Е-ЕТАР в рамках польсько-української конференції, що відбулася в онлайн-форматі 16 листопада.

Учасниками онлайн-заходу стали представники Європейської Комісії, GIZ, Фонду енергоефективності, Національного агентства з питань енергозбереження Польщі, Національного фонду охорони довкілля та водного господарства Польщі, Польсько-української господарчої палати та інші.

Метою проекту Е-ЕТАР є підвищення професійної кваліфікації енергоаудиторів зі значним досвідом у сфері енергетичного аудиту будинків в Україні та поширення знань про енергоефективність. 

Перша фаза проекту, учасники якого пройшли курс підвищення кваліфікації з енергетичного аудиту, відбулася у Варшаві у 2019 році, друга фаза - онлайн у вересні-жовтні поточного року.

Присутній на заході Василь Лозинський, перший заступник Міністра розвитку громад і територій України зазначив, що одним із ключових пріоритетів діяльності міністерства є питання енергетичної незалежності країни та підвищення енергоефективності у житловому секторі. 

Ми дуже хочемо повторити успіх Польщі, у якій, завдяки роботі аналогічного Фонду енергоефективності, близько 40 тисяч утеплених будинків”, - підкреслив Василь Лозинський.

Він також додав, що першими, хто приходить на допомогу громадянам у реалізації енергоефективних проектів у житлових будинках є енергоаудитори, саме тому професійний підхід до підготовки таких кадрів є однією із фундаментальних речей для ефективної реалізації проекту.

У свою чергу, Єгор Фаренюк, виконуючий обов'язки директора Фонду енергоефективності розповів присутнім про результати програми енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”. Зокрема, за два роки та 3 місяці дії програми “Енергодім” Фонд отримав 838 заявок ОСББ, з них 27 - повністю завершені проекти, по яким виплачені гранти, та 80 будинків - повністю або частково модернізовані.

На початку дії програми значна кількість заявок на участь направлялася на доопрацювання, в тому числі через погану якість проведеного енергоаудиту. Однак, завдяки проведенню низки заходів з навчання енергоаудиторів відсоток заявок, які нині схвалюються з першого разу збільшився до близько 87%. Маємо надію, що всі заявки будуть затверджуватися з першої спроби”, - підкреслив очільник Фонду.

Нагадаємо, у вересні 2021 року Національне агентство з питань енергозбереження у Польщі (KAPE S.A) та Фонд збереження енергії у Польщі (FPE) оголосили про початок ІІ фази навчального проекту польської технічної допомоги в Україні Е-ЕТАР, яка включає проведення безкоштовного онлайн курсу з енергоаудиту.

Викладачами та авторами лекцій були учасники І фази проекту, які пройшли курс підвищення кваліфікації з енергетичного аудиту у Варшаві у 2019 році.

Цей проект повністю фінансується Національним фондом охорони довкілля та водного господарства (NFOŚiGW) та був схвалений Мінрегіоном и на початку 2019 року та реалізується у співпраці з GIZ. 

 

(0) Коментарі(в)