Перейти до основного вмісту

Енергоефективні програми підтримки ОСББ мають понад 100 громад

Енергоефективні програми підтримки ОСББ мають понад 100 громад

Енергоефективні програми підтримки ОСББ мають понад 100 громад

Станом на 31 травня 2021 року 101 громада затвердила власні програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ): такі  програми дозволять зменшити фінансове навантаження на ОСББ, що реалізують заходи з термомодернізації житла. З них 58 міських програм, 7 - обласних, 36 - ОТГ. 

Мета програм - стимулювати створення ОСББ та відшкодовувати частину витрат ОСББ на енергомодернізацію житла.

Обсяг фінансування затверджених програм складає 92,2 млн грн. Це означає, що 10,5 тисяч ОСББ можуть користуватися місцевою підтримкою у впровадженні енергоощадних заходів у своїх оселях.

Ще 25 раніше затверджених місцевих програм не потребують змін/адаптації, 34 – у процесі розробки.

Місцеві програми попередньо були проаналізовані фахівцями Фонду енергоефективності, з них 76 програм прийнято з урахуванням положень програми “Енергодім”. 

Зокрема, одні з останніх програм були затверджені органами самоврядування у Біляївці (Одеська обл.), Мирнограді (Донецька обл.), Костополі (Рівненська обл.).

Так, Біляївська ОТГ затвердила універсальну Програму сприяння створенню та підтримки функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2019 – 2021 роки,  з фінансуванням у розмірі 300 тис. грн на 2021 рік.

Костопільська міська рада затвердила Програму «Енергодім Костопіль» на 2021-2023 роки з фінансуванням у розмірі 1 млн грн на поточний рік. Ця програма адаптована під програму “ Енергодім”, за якою ОСББ відшкодовуватимуться наступні витрати:

- ОСББ, які є у переліку перших 500 заявок на участь у Програмі - грантова підтримка в розмірі 10% від понесених витрат під час реалізації проекту з енергомодернізації, але не більше 500 тис. грн за переліком заходів з енергоефективності, що входять до пакета »Б («Комплексний») та пакета А («Легкий»).

-  починаючи з 501 заявки - грантова підтримка в розмірі 20% від понесених витрат під час реалізації проекту з енергомодернізації, але не більше 1 млн грн за переліком заходів з енергоефективності, що входять до пакета Б («Комплексний») та пакета А  («Легкий»). 

Також протягом травня між Фондом та містами був підписаний 21 меморандум про співпрацю у межах програми “Енергодім”. 

Зокрема, Фонд розпочав партнерство з Корецькою, Березнівською, Дубенською, Острозькою, Радивилівською, Дубровицькою, Долинською, Березанською, Глухівською, Овруцькою, Конотопською, Голопристанською, Благовіщенською, Помічнянською міськими радами, а також зі Здолбунівською, Баранівською, Славутською, Гощанською, Володимирецькою, Краснопільською, Клеванською міськими та селищними територіальними громадами.

Всього за період дії Програми з вересня 2019 року станом на 31 травня 2021 року між Фондом енергоефективності та громадами було підписано 223 меморандуми про співпрацю.

У другому кварталі 2021 року Фонд планує підписати меморандуми з містами Запорізької, Черкаської та Полтавської областей.

Актуальну інформацію про кількість та географію підписаних Меморандумів про співпрацю, а також деталі про оновлені місцеві Програми підтримки ОСББ-учасників програми «Енергодім» відслідковуйте на карті.

Детальніше про програму “Енергодім” можна дізнатися на сайті https://energodim.org/

Як повідомлялося, 3 червня три громади Хмельниччини розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності.

(0) Коментарі(в)