Перейти до основного вмісту

Парламент прийняв у першому читанні законопроект, що передбачає спрощення для енергомодернізації будинків

Парламент прийняв у першому читанні законопроект, що передбачає спрощення для енергомодернізації будинків

Парламент прийняв у першому читанні законопроект, що передбачає спрощення для енергомодернізації будинків

Сьогодні Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект 6485 щодо створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель.

Цей законопроект передбачає створення нових та вдосконалення наявних механізмів забезпечення енергетичної ефективності будівель, має на меті істотне спрощення процесу енергомодернізації будинків за Програмою “ЕНЕРГОДІМ”.

«Законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель готувався протягом останнього року, 23 лютого його підтримали члени профільного Комітету ВРУ, проте вже наступного дня ми опинились в нових умовах військового вторгнення рф на територію нашої держави. Вочевидь, що з того часу пріоритети дещо змінились, маємо спільними зусиллями забезпечити відбудову зруйнованого внаслідок воєнних дій житлового фонду. Ми вже напрацювали відповідні пропозиції і ми маємо сподівання, що до другого читання до цього законопроекту будуть внесені правки, які враховуватимуть ті умови та виклики, з якими ми всі зіштовхнулись 24 лютого», - зазначив директор Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк.

Нагадаємо, що серед ключових нововведень зазначеним законопроектом передбачаються, зокрема, такі:

- впровадження систем енергетичного менеджменту в будівлях державного сектору;

- запровадження комплексного підходу щодо формування політики у сфері енергетичної ефективності будівель за рахунок стратегії термомодернізації будівель в Україні та створення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель;

- запровадження можливості здійснення виплат грантів Фонду енергоефективності етапами, для полегшення фінансового навантаження на співвласників багатоквартирних будинків;

- можливість включення у грантові виплати Фонду енергоефективності частки (до 10% вартості проекту) супутніх з енергоефективними заходами робіт, які є необхідною та невід’ємною частиною реалізації проекту термомодернізації та інше.

Share:

(0) Коментарі(в)