Перейти до основного вмісту

Телевізійники ознайомилися з виробництвом індивідуальних теплових пунктів

Телевізійники ознайомилися з виробництвом індивідуальних теплових пунктів

Телевізійники ознайомилися з виробництвом індивідуальних теплових пунктів

12 серпня за підтримки IFC відбулася екскурсія телевізійних журналістів на завод “Інжиніринг Груп Лтд” у Київській області з виробництва модульних індивідуальних теплових пунктів (ІТП).

Участь у заході взяли представники заводу, ЗМІ, Фонду енергоефективності, регіональні радники програми IFC та інші.

Під час екскурсії по заводу Ігор Кривенко, директор “Інжиніринг Груп ЛТД” розповів учасникам про принцип роботи, функції та ефективність встановлення ІТП.

1

Зокрема, індивідуальний тепловий пункт (ІТП) – це комплекс обладнання, який передає тепло від зовнішніх мереж до системи опалення будинку. 

ІТП забезпечує:

- керування режимами теплоспоживання;

- автоматичне регулювання параметрів теплоносія у залежності від погодних умов (погодозалежне регулювання);

- розподіл теплової енергії за типами споживання (включно з підігрівом води) у розподільні будинкові мережі;

- захист цих мереж від аварійного підвищення параметрів теплоносія. 

“Більшість старих будинків обладнані гідроелеваторами, які жодним чином не регулюють споживання теплової енергії будинком, на відміну від ІТП. Нове будівництво завжди відбувається з використанням ІТП та балансуванням системи та теплолічильників”, - розповів Ігор Кривенко.

2

Після екскурсії, Дмитро Литвиненко, тележурналіст, координатор спільноти телевізійних журналістів ЖурКомКлуб, яка складається з понад 100 осіб, розповів ЗМІ про специфіку опалювального сезону 2021-2022, ситуацію з вартістю Гкал у різних регіонах та можливості економії у платіжках за комунальні послуги за рахунок встановлення ІТП, як першого кроку для енергоефективної трансформації будинку.

Також у рамках заходу Дмитро Сирих, керівник відділу верифікації Фонду енергоефективності презентував учасникам переваги та можливості програми “Енергодім”, за якою співвласники отримують гранти на відшкодування більшої частини витрат на впровадження енергоефективних заходів у будинку, зокрема, на встановлення ІТП.

За умовами програми “Енергодім”, Фонд повертає співвласникам 70% витрат на послуги енергоаудиторів та проектувальників та до 50% витрат на роботи, обладнання та матеріали в залежності від обраного пакету заходів: 40% - для пакету А “Легкий” та 50% - для пакету Б “Комплексний”.

За його словами, близько 80% усього житлового фонду країни потребує комплексної модернізації, адже переважна більшість об'єктів збудована ще за радянських часів. 

3

Зазвичай, роботи в будинку починають із модернізації системи опалення, зокрема, встановлення вузла обліку теплової енергії, ІТП та балансування стояків. Однак, більшість будинків потребують поглибленої модернізації, тому в межах програми “Енергодім” можна провести комплекс робіт з теплоізоляції стін, даху та підвальних перекриттів, замінити двері та вікна в місцях загального користування та квартирах тощо.

Термін окупності модернізації системи опалення будинку, а саме: встановлення лічильників та ІТП, балансування та теплоізоляція трубопроводів може сягати менше одного опалювального сезону.

Крім того, учасникам презентували фактичні та прогнозні показники економії у платіжках за комунальні послуги після модернізації системи опалення, а також фактичні витрати мешканців та терміни окупності проектів.

4

Детальніше про програму “Енергодім” - https://energodim.org/

Як повідомлялося, у червні регіональні ЗМІ пройшли онлайн навчання на тему енергоефективності та ЖКГ.

 

(0) Коментарі(в)