Перейти до основного вмісту

У Володимирі-Волинському термомодернізують 9 будинків за програмою “Енергодім”

У Володимирі-Волинському термомодернізують 9 будинків за програмою “Енергодім”

У Володимирі-Волинському термомодернізують 9 будинків за програмою “Енергодім”

Фахівці Фонду енергоефективності презентували для ОСББ з міста Володимир-Волинський переваги Програми підтримки енергомодернізації багатоповерхівок “Енергодім”.

Наразі у місті налічується 238 багатоквартирних будинків, з них 145 - побудовані до 1990 року та потребують комплексної термомодернізації, що становить 61% від загальної кількості будинків.

Нагадаємо, за умовами програми Фонд повертає співвласникам до 70% вартості витрат на енергомодернізацію житла.

Зустріч відбулася 8 лютого в онлайн-форматі за участі Юлії Головатюк-Унгуряну, директорки Фонду енергоефективності, представників місцевої влади, голів ОСББ та IFC.

Під час заходу Юлія Головатюк-Унгуряну детально розповіла про програму  “Енергодім” та її переваги для українських міст.

Зараз ми шукаємо правові шляхи, щоб долучити до програми “Енергодім” житлово-будівельні кооперативи (ЖБК), але поки я не можу сказати, наскільки це швидко відбудеться”, - зазначила очільниця Фонду.

1

Вона також нагадала, що у мешканців тих будинків, де не створені ОСББ, є можливість скористатися допомогою ПРООН “Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень” (HOUSES) і перереєструвати ЖБК в ОСББ, щоб приєднатися до програми “Енергодім”. Зазначимо, що 28 січня 2020 року між Фондом та Володимир-Волинським було підписано меморандум про співпрацю.

28 лютого в місті затверджено міську програму “Тепла оселя” на 2020-2022 роки, яка компенсуватиме відсотки за кредитами, залученими ОСББ, що беруть участь у програмі “Енергодім”.

Зокрема, на виконання програми “Тепла оселя” у поточному році вже укладено 4 договори на загальну суму майже 1,3 млн грн, в тому числі: ОСББ “Каштан” - 553,6 тис. грн, ОСББ “Мрія” - 354,4 тис. грн, ОСББ “Затишок” - 177,6 тис. грн та ОСББ “Добра оселя” - 211,7 тис. грн.

Під час онлайн заходу Олена Лавренюк, голова ОСББ “Каштан” та Дмитро Юзвенко, голова ОСББ “Затишок” з Володимир-Волинського поділилися успішними прикладами впровадження енергоефективних заходів у своїх оселях завдяки участі у програмі “Енергодім”. Зокрема, ОСББ “Каштан” за результатами минулого місяця мав найнижчий тариф на 1 м2 у місті, тоді як рік тому у цьому будинку він був одним з найвищих.

Ярослав Матвійчук, перший заступник міського голови Володимир-Волинського зазначив, що завдяки реалізації заходів Програми “Енергодім” у місті планується термомодернізувати 9 багатоквартирних будинків, у яких створено ОСББ, а також скоротити споживання енергоресурсів у цих будівлях не менше ніж на 33%, що складе  689 тис. кВт∙год/рік.

У 2020 році місто налагодило співпрацю з Фондом. За цей період ми маємо 9 будинків, які беруть участь у заходах з енергозбереження, зокрема у програмі “Енергодім”....Сподіваємося, що ця співпраця буде продовжуватися і Фонд вкладатиме фінансування у розвиток інструментів з енергозбереження у нашому місті”, - додав Ярослав Матвійчук.

Також під час онлайн-зустрічі учасники обговорили нову редакцію програми “Енергодім”, особливості проведення заключного енергоаудиту та перспективи співпраці Фонду з ПриватБанком, з яким Фонд нещодавно підписав відповідну угоду про співробітництво.

Програма “Енергодім” Фонду енергоефективності співфінансується коштами державного бюджету України, Європейського Союзу та Уряду Німеччини та реалізується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC – Група Світового банку), за підтримки проектів Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH (GIZ в Україні) та Програми розвитку ООН (ПРООН). 

Детально про те, з чого розпочати кроки до гранту, Фонду перелік необхідних документів та форми заявок на сторінці програми "Енергодім". 

Повний текст діючої програми “Енергодім” та додатки до неї.

 

(0) Коментарі(в)