Перейти до основного вмісту

Спрощення умов Програми “Енергодім” затвердила Наглядова рада Фонду енергоефективності

Спрощення умов Програми “Енергодім” затвердила Наглядова рада Фонду енергоефективності

Спрощення умов Програми “Енергодім” затвердила Наглядова рада Фонду енергоефективності

16 квітня 2020 року відбулось чергове засідання Наглядової ради Фонду енергоефективності, під час якого було затверджено зміни до Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків  “Енергодім”.

Відповідно до нової редакції Програми відбудуться суттєві зміни в грантовій політиці та процедурах Програми “Енергодім” для зменшення фінансового навантаження на ОСББ. Зокрема, передбачено:

  • ♦ тимчасове введення положень, що передбачають виплату частини гранту на підставі акту виконаних робіт й сплати бенефіціаром обов’язкового внеску – не вичікуючи повного розрахунку ОСББ з підрядниками. Така норма буде поширена на ОСББ, що уже подали заявки та подадуть заявки на участь у 2020 році. Згодом, якщо застосування таких нововведень буде успішною, ці положення можуть бути введені в Програму на постійній основі;
  •  
  • ♦ поетапну виплату третьої частини гранту/покрокову верифікацію. Ці зміни дозволяють ОСББ звернутися до Фонду не більше трьох разів для відшкодування витрат на будівельно-монтажні роботи та інші затрати, які відносяться до третього траншу.
  •  

д

Під час засідання Наглядова рада також розглянула аудиторський висновок зовнішнього аудитора та затвердила річну фінансову звітність Фонду.

Наглядова рада Фонду також розглянула звіт дирекції за результатами роботи у І кварталі 2020 року. Так, у перші три місяці цього року Фондом отримано 42 заявки, одна з яких на затвердження проекту.

Загалом з початку дії Програми “Енергодім” отримано 59 заявок, 49 заявок — за пакетом енергоефективних заходів Б (Комплексний). Також з початку року Фонд підписав 31 Меморандум про співпрацю з органами місцевого самоврядування. Крім того, команда установи взяла участь у 5 регіональних поїздках, де провели публічні презентації та обговорення Програми та діяльності Фонду.

Наглядова рада схвалила 5 заявок, очікувана вартість яких, перевищує 5 млн грн. Загальна очікувана вартість цих об'єктів складає понад 33 млн грн, очікувана сума гранту  — понад 23 млн грн.

Були затверджені положення про Консультативну раду державної установи «Фонд енергоефективності» та положення про Конкурсний комітет державної установи «Фонд енергоефективності», що дозволить Фонду у 2020 році розпочати конкурс кращих проектів з енергоефективності.

Детальну інформацію про зміни до Програми “Енергодім”, текст Програми та умови перехідного періоду для подання заявок буде опубліковано найближчим часом на сайті Фонду енергоефективності. 

Нагадаємо, що раніше Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила зміни в Програмі “Енергодім”

(0) Коментарі(в)