Перейти до основного вмісту

Технічне регулювання відносин з питань енергоефективності у будівлях: сучасний стан та перспективи розвитку

Технічне регулювання відносин з питань енергоефективності у будівлях: сучасний стан та перспективи розвитку

Технічне регулювання відносин з питань енергоефективності у будівлях: сучасний стан та перспективи розвитку

19 травня 2021 року у рамках 23-ї Міжнародної виставки Aqua Therm Kyiv відбулася конференція на тему “Сучасні задачі забезпечення енергоефективності та термомодернізації будівель”.

Організатори конференції: ДП “Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій” та ДУ “Фонд енергоефективності”.

Учасниками конференції стали представники Одеської державної академії будівництва та архітектури, Академії енергетики України, інституту гідротехнічного будівництва та цивільної інженерії, асоціації “Виробники пінопласту”, компанії Danfoss Україна, а також представники інших профільних асоціацій та компаній. 

Мета заходу -  обговорення сучасного стану та перспектив розвитку технічного регулювання відносин з питань енергоефективності у будівлях, а також обговорення практичних аспектів застосування енергоефективних інженерних та конструктивних систем будівель.

Зокрема, Геннадій Фаренюк, директор ДП “Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій” подякував присутнім за інтерес до дискусії та презентував законодавчу й нормативну базу із забезпечення енергоефективності житлових та громадських будівель. Крім того, він розповів учасникам про методологію нормування мінімальних вимог до показників енергоефективності будівель.

У свою чергу, Єгор Фаренюк, технічний директор Фонду енергоефективності розповів про технічні принципи роботи Фонду при термомодернізації багатоквартирних будинків.

Так, за його словами, з метою удосконалення та спрощення програми “Енергодім” Фонд впровадив наступні нововведення у Програмі:

- розширення переліку видів робіт у будинку, вартість яких підлягає частковій компенсації за рахунок гранту Фонду; 

- введення можливості часткового відшкодування коштів згідно актів виконаних робіт при сплаті ОСББ власного внеску;

- можливість впроваджувати та верифікувати комплекс робіт з утеплення стін посекційно для того, щоб зменшити фінансове навантаження на ОСББ (така опція дозволяє ОСББ подати заявку на покрокову верифікацію по кожній завершеній секції з утеплення будинку окремо);

- збільшення кількості кроків верифікації з трьох до п'яти для зменшення фінансового навантаження на великі проекти пакетів “Б”, загальна кошторисна вартість термомодернізації яких перевищує 10 млн грн;

- в складі проекту не вимагається розрахунок товщини теплоізоляційного шару для утеплення фасадів, якщо його товщина не менше за встановлену для відповідних температурних зон;

- для підтвердження відповідності теплоізоляційних матеріалів вимогам Фонду щодо показників «міцність на стиск» та «міцність на розтяг», документами підтвердження якості можуть бути – листи, технічні листи, гарантії виробника щодо відповідності вимогам;

- додано можливість подачі проектної документації в електронному вигляді з засвідченням відповідності її оригіналу листом від заявника. З розробкою та запуском електронного кабінету спроститься процес подачі проектної документації в електронному вигляді та засвідчення їх відповідності оригіналу (електронним підписом);

- видалено вимогу щодо обов’язкового подання в складі заявки на верифікацію журналів авторського нагляду та загального журналу робіт. Замість них введено Довідку про загальний журнал виконання робіт та журнал авторського нагляду з відмітками відповідальних за авторський та технічний нагляд про усунення/відсутність зауважень до якості виконання робіт;

- на період локдауну була введена можливість верифікації виконаних заходів за фотознімками з місця знаходження будинків для запобігання зупиненню процесу верифікації в умовах обмеження пересування та збільшення фінансового навантаження на ОСББ;

- спрощена форма Опису Проекту в частині заповнення виключно необхідної інформації. В формі Опису Проекту максимально прописані формули для автоматичного визначення деяких показників;

- можливість переходу з одного пакету заходів на інший, тобто з пакету Б “Комплексний" на пакет А “Легкий” та навпаки;

- введення системи оцінювання заявок за ступенем ризику. Оцінка некритичних для впровадження проекту зауважень, як середнього та низького ризику.

В результаті вищенаведених спрощень технічних вимог, а також в результаті проведеної консультативної та навчальної роботи з представниками ОСББ та учасниками ринку термомодернізації будівель, кількість призупинень заявок на участь через невідповідність технічним вимогам Фонду станом на квітень 2021 року включно знизилась до 20%.

Також Єгор Фаренюк зазначив, що наразі Фонд працює над розробкою проектів повторного використання, метою яких є спрощення проектування за рахунок надання текстових та графічних матеріалів. Дана розробка дозволить значно скоротити час та фінансові витрати на виготовлення проектної документації при модернізації багатоквартирних будинків.

Об’єкти  -  два типових житлових будинки - 5-ти та 9-ти поверховий. Очікувані терміни завершення розробки – кінець червня/початок липня 2021 року”, - додав технічний директор Фонду.

1

Крім того, у рамках конференції учасники заходу обговорили практичні аспекти застосування енергоефективних інженерних та конструктивних систем будівель.

Нагадаємо, в межах виставки Aqua Therm Kyiv Фонд також провів зустріч зі співвласниками спільно з Радою голів ОСББ.

 

(0) Коментарі(в)