Перейти до основного вмісту

Фонд енергоефективності долучається до процесів імплементації 305-го регламенту ЄС в сфері будівництва

Фонд енергоефективності долучається до процесів  імплементації 305-го регламенту ЄС в сфері будівництва

Фонд енергоефективності долучається до процесів імплементації 305-го регламенту ЄС в сфері будівництва

Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності та Єгор Фаренюк, технічний директор Фонду взяли участь в публічному обговоренні реалізації законопроекту про імплементацію 305-го регламенту ЄС в будівництві.

Учасниками обговорення були представники Мінрегіону, Мінекономіки, Асоціації експертів будівельної галузі, представники підприємств, що є учасниками (членами) організаторів.

Під час свого виступу директорка Фонду визначила, як затвердження та впровадження 305 регламенту ЄС вплине на якість проектів з енергомодернізації багатоквартирного житлового фонду в Україні.

«Фонд енергоефективності у своїй діяльності фокусує свою увагу на дотриманні вимог законодавства у сфері енергетичної ефективності та стандартів у будівельній галузі. Усі процедури Програми «Енергодім» розроблені з урахуванням кращих європейських практик і покликані забезпечити реалізацію проектів так, щоб громадяни отримали відчутний ефект не лише в економії енергоресурсів та зменшенні витрат на комунальні послуги, але й щоб технічні рішення були якісними та витривалими», наголошує  директорка Фонду.

Юлія Головатюк-Унгуряну також наголосила, що імплементація 305 регламенту є важливим кроком, який Україна робить  в напрямку інтеграції з Європейським союзом. 

«Водночас, необхідно докласти зусиль для безболісного для громадян проходження перехідного періоду в реалізації законопроекту «Про надання будівельної продукції на ринку», впровадження в Україні положень 305-го регламенту ЄС щодо будівельних виробів» продовжує Головатюк-Унгуряну.

«Основною проблемою будівельного ринку є фактична відсутність системи дієвого державного будівельного нагляду за якістю будівельної продукції. Наразі Фонд енергоефективності частково виконує функції цього органу для співвласників будинків, що приймають участь у Програмі. У Програмі «Енергодім» наведені технічні вимоги до матеріалів та обладнання, які містяться в чинних будівельних нормах та стандартах: передбачено проведення верифікації виконаних заходів з енергоефективнсоті, що в комплексі дозволяє захистити наших бенефіціарів від неякісної продукції або відвертого фальсифікату. Побудова системи імплементації 305-го регламенту в будівництві включає в себе розробку низки нормативних актів, стандартів, створення сучасних випробувальних центрів та єдиного системного підходу для оцінки відповідності або визначення прийнятності будівельної продукціії. Ці процеси потребують невідкладного об'єднання зусиль як державних інституцій, так і представників будівельного ринку», коментує технічний директор Фонду енергоефективності.

Під час дискусії представники органів державної влади зазначили, що імплементація  305-го регламенту ЄС в будівництві потребує розробки та прийняття понад 20 нормативно-правових підзаконних актів та призначення органів з визначення технічної прийнятності та забезпечення їх діяльності. Для якісного впровадження регламенту потрібно прийняти 57 національних стандартів гармонізованих EN, перекласти на державну мову 388 гармонізованих ДСТУ, актуалізувати  71 ДСТУ.

Василь Лозинський, перший заступник Міністра розвитку громад та територій наголосив, що Мінрегіон вже має план щодо реалізації 305 Регламенту.

«Законопроект про імплементацію 305-го регламенту ЄС в будівництві вже підписано головою Верховної Ради Дмитром Розумковим, зараз він чекає на підпис Президента. Це ініціатива, спрямована на безпеку, енергоефективність та раціональне використання ресурсів. А якщо ще коротше: про якісні будівельні матеріали на нашому ринку. Закон – лише перший крок на шляху до гармонізації з європейським законодавством», наголошує Олена Шуляк, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

До слова, імплементація 305-го регламенту ЄС є обов’язковою умовою Асоціації України з Європейським союзом.

 

Share:

(0) Коментарі(в)