Перейти до основного вмісту

У Борисполі для учасників Програми «Енергодім» передбачена додаткова підтримка від міста

У Борисполі для учасників Програми «Енергодім» передбачена додаткова підтримка від міста

У Борисполі для учасників Програми «Енергодім» передбачена додаткова підтримка від міста

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків Бориспільської міської територіальної громади мають можливість отримати відшкодування частини витрат на енергоефективні заходи, впроваджені у межах Програми «Енергодім» Фонду енергоефективності. Відповідну програму на 2023–2024 роки затвердила Бориспільська міська рада. Для цього у 2023 році з бюджету Бориспільської міської територіальної громади передбачене виділення 1,5 млн грн. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації цієї програми, — 3,5 млн грн.

Згідно прийнятої у Борисполі програми,  часткове відшкодування витрат  проводитиметься шляхом перерахування на рахунок ОСББ, відкритий у банку-партнері Фонду, суми у розмірі 20% вартості робіт (послуг), обладнання та матеріалів, необхідних для впровадження енергоефективних заходів. Для ОСББ, чиї Заявки на участь були в числі перших 500, схвалених Фондом енергоефективності, та які отримують 70%  компенсації за рахунок Гранту Фонду  енергоефективності, часткове відшкодування за Програмою здійснюватиметься у розмірі 20 % вартості робіт (послуг), обладнання та матеріалів, і лише в разі обрання ОСББ Пакету заходів «Б» Комплексний.

«Побудова енергонезалежної країни — спільне завдання всіх громадян України, — зазначив Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності. — Ми вдячні проактивним ОСББ, які реалізують енергоефективні заходи у власних будинках, а також міській громаді, яка у надзвичайно складний час допомагає їм долати фінансові перепони. У межах Програми “Енергодім” Фонд компенсує ОСББ до 70% вартості енергомодернізації багатоквартирних будинків. Підтримка міської влади необхідна, особливо в умовах повномасштабної війни. Це той механізм, який дасть змогу не зупинятися на шляху до енергоощадного майбутнього».

Станом на 1 січня 2022 року на території Бориспільської міської територіальної громади налічується 346 багатоквартирних житлових будинків, з яких у 41 створені ОСББ. Поганий фізичний стан внутрішньобудинкових систем, низькі теплозахисні властивості огороджувальних конструкцій та відсутність у мешканців технічної можливості для керування споживанням теплової енергії призводять до невиправдано високого обсягу використання енергоресурсів. Досвід європейських країн свідчить, що залучення держави, бізнесу та громадян до цієї проблеми сприяє її ефективному розв’язанню.

Мета міської програми підтримки ОСББ — створити дієвий механізм енергоефективної модернізації житлового фонду Бориспільської міської територіальної громади. Щоби приєднатися до неї, ОСББ необхідно мати письмове підтвердження від Фонду енергоефективності схвалення Заявки № 1 на Участь і намірів надати часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності, також за умови дотримання вимог щодо мінімальних внесків ОСББ.

Нагадаємо, Фонд енергоефективності відшкодовує учасникам Програми «Енергодім» від 40 до 70 % витрат на реалізацію проєктів з модернізації інженерних систем (пакет «А») та проведення комплексної модернізації, включно з модернізацією інженерних систем та утепленням огороджувальних конструкцій (пакет «Б»).

Наразі, внаслідок введення в країні воєнного стану, тимчасово призупинено прийом нових заявок на участь у цій Програмі, але ті ОСББ, що стали учасниками Програми до початку війни мають можливість реалізувати свої проєкти.

Ознайомитись із рішенням Бориспільської міської ради можна за посиланням: https://bit.ly/41SLEEE

Детально про Програму «Енергодім» читайте на сайті.

Share:

(0) Коментарі(в)