Перейти до основного вмісту

Повністю завершена модернізація будинку ОСББ у Новояворівську: результати проекту “Перші ластівки”

Повністю завершена модернізація будинку ОСББ у Новояворівську: результати проекту “Перші ластівки”

Повністю завершена модернізація будинку ОСББ у Новояворівську: результати проекту “Перші ластівки”

ОСББ “Липи 2” з Новояворівська отримало фінальну частину гранту на впровадження енергоефективних заходів за проектом “Перші ластівки”.

Це об’єднання співвласників з березня 2019 року бере участь у пілотному проекті для тестування процедур Фонду енергоефективності та першим завершило усі роботи з модернізації будинку й пройшло верифікацію.

Проект впроваджується за організаційної, експертної та фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Німеччини. 

Загальна вартість проекту з енергомодернізації будинку ОСББ “Липи 2” (будівельно-монтажні роботи, матеріали та обладнання) становить 4 199 968 грн. ОСББ отримали грант у розмірі  2 939 978 грн, тобто 70% від загальної вартості.

до

після

Грант (за проведення будівельно-монтажних робіт, обладнання та матеріалів) виплачено за рахунок коштів Цільового фонду багатьох донорів, що адмініструється — IFC, група Світового банку. Кошти  даного фонду сформовані за рахунок внесків Європейського Союзу та уряду Німеччини. 

Крім того, це ОСББ, як і всі учасники пілотного проекту “Перші ластівки” отримало відшкодування витрат на проведення енергоаудиту, виготовлення енергетичного сертифікату, розробку проектної документації та її експертизу, авторський та технічний нагляд, повторну енергетичну сертифікацію будинку було оплачено проектом «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S2I) в Україні», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ GmbH) за дорученням Уряду Німеччини.

Після впроваджених заходів, клас енергоефективності будівлі змінився з найнижчого “G” до “Е”. Базове споживання енергії будівлі до енергомодернізації становило 224 кВт*год/м2, після — 121 кВт*год/м2 (скорочення на 46%). Розрахункове енергоспоживання системи опалення до впровадження заходів становило 783,74 тис кВт*год/рік, після - 388,71 тис кВт*год/рік (тобто 50%). При цьому питомі викиди СО2 скоротилося на 25% — з 62,65 кг/м2 до 47 кг/м2 (25%).

дж

Галина Джулай, управителька ОСББ “Липи 2”:

Так, наш шлях до модернізації будинку був досить нелегким, бо спілкування зі співвласниками завжди потребує часу і переконливих аргументів. Але на той момент ми розуміли, що тільки за підтримки державних програм зможемо змінити наш будинок. Багато часу і сил було використано для того, щоб пояснити і вислухати співвласників будинку, десь переконати і показати на власному прикладі, що енергомодернізація принесе нам спільну вигоду.  Тому я, як управитель будинку, пропонувала співвласникам варіанти, як зробити будинок енергоощадним, економним та комфортним. Але, звичайно, що до людей на загальні збори я приходжу завжди з розрахунками і конкретними цифрами. Люди хочуть знати, скільки вони будуть  платити. І в результаті після запровадження енергоощадних заходів, а це і утеплення будинку, і заміна системи теплопостачання, встановлення ІТП з балансорегулюванням — ми отримали 50% економії теплоносія і зменшення витрат на тепло. Точні цифри будуть зрозумілими, звісно, наступного опалювального сезону, але результат очевидний вже тепер.

До проведення  енергомодернізації, фахівець з енергоаудиту описав такі основні проблеми будинку:

  1. Незбалансованість системи теплопостачання будинку та низький  рівень тепла у всіх квартирах 

  2. Низький рівень енергоефективності, зокрема: 

  • - пошкодження зовнішніх стін;

  • - високий рівень тепловтрат через вікна та зовнішні двері;

  • - відсутність теплоізоляції зовнішніх стін;

  • - відсутність термоізоляції інженерних систем.

Відповідно до рекомендацій енергоаудитора в будинку ОСББ “Липи 2” реалізовано енергоефективні заходи за пакетом “Б” (Комплексний), а саме:

  • - встановлено індивідуальний тепловий пункт (ІТП);

  • - проведено заміну та термоізоляцію трубопроводів системи опалення в неопалювальних приміщеннях;

  • - здійснено теплоізоляцію зовнішніх стін та конструкцій;

  • - збалансовано  гідравлічну систему опалення.

11

80

Після проведення сертифікації енергетичної ефективності будинку після завершення будівельно-монтажних робіт зафіксовано, що загальний рівень економії на енерговитратах становить 35% (зміни від 994,1 тис. кВт*год до 648,59 тис кВт*год)

Переглянути відео інтерв’ю від управительки ОСББ “Липи 2”.

Зараз ще одне ОСББ проекту “Перші ластівки” зі Львова готується до отримання третьої частини компенсації витрат на комплекс енергоефективних заходів за грантом Фонду. ОСББ “Повітряна-92” завершило роботи з проведення енергоефективних заходів в будинку та отримало офіційне підтвердження про виплату основної частини гранту. 

Крім того ,ще дві “ластівки” зі Львова та Броварів подали заявку на виплату гранту, пройшли верифікацію та очікують її результатів. Одне ОСББ завершило роботи та готується до верифікації, а ще одне — закінчує монтажні роботи. Чотири об’єднання співвласників розробляють проектну документацію та проходять експертизу, одна “ластівка” готується розпочати роботи по модернізації.

Що таке проект Перші Ластівки?

Перші ластівки — це пілотний проект Фонду енергоефективності, який розпочав свою роботу в  грудні 2018 році для тестування процедур Фонду. Для його впровадження було відібрано 15 ОСББ з усієї України (станом на сьогодні тільки 11 ОСББ продовжили роботу в проекті), що відрізняються за кількістю співвласників, площею будівель та субсидіантів. 

Проект створений, щоб протестувати покроковий «шлях клієнта Фонду» та вдосконалити робочі процедури: від енергоаудиту до верифікації енергоефективних заходів.  

Відібрані учасники "Перших ластівок" проходять всі етапи впровадження проекту, передбачені процедурами Фонду енергоефективності:

схема

 

Share:

(0) Коментарі(в)