Перейти до основного вмісту

Підписано Угоду з ЄС, спрямовану на розвиток діяльності Фонду енергоефективності

Підписано Угоду з ЄС, спрямовану на розвиток діяльності Фонду енергоефективності

Підписано Угоду з ЄС, спрямовану на розвиток діяльності Фонду енергоефективності

Вчора, 10.08.2022, Віце-премʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина від імені України підписала додаткову Угоду з ЄС про фінансування заходу «Програма підтримки енергоефективності України – EE4U», спрямовану на розвиток діяльності Фонду енергоефективності.

Зокрема, підписана Угода передбачає продовження Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» на три роки, до 2026 року. Також ця Угода має на меті удосконалення співробітництва між донорами, Цільовим фондом багатьох донорів, Міжнародною фінансовою корпорацією та Фондом енергоефективності.

«Енергонезалежність, енергетична стійкість через впровадження енергоефективних заходів є важливим елементом нашого розвитку та національної стійкості. Продовжуємо разом з партнерами впроваджувати найкращі практики Євросоюзу щодо розумного споживання та збереження енергії», – зазначила Ольга Стефанішина.

Директор Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк, коментуючи цю подію, наголосив, що підписання зазначеної Угоди має важливе значення не лише для розвитку енергоефективності, але і для відновлення будинків, пошкоджених  внаслідок воєнних дій.

«Ми дякуємо Уряду України та нашим міжнародним партнерам за розуміння та підтримку. На сьогодні попри воєнні дії держави-агресора на території України попит співвласників на участь в Програмі «ЕНЕРГОДІМ» зростає. Ті учасники, які подали заявки на участь до початку введення в країні воєнного стану, активно реалізують свої заходи. Отже на сьогодні дуже важливо продовжити реалізацію Програми Фонду – це вірний шлях до енергетичної незалежності нашої країни.  Окрім того, підписання Угоди EE4U - це важливий крок до запуску Фондом нової програми «Відновлення», спрямованої на  підтримку співвласників багатоквартирних будинків для відновлення житла, пошкодженого внаслідок воєнних дій», - зазначив Єгор Фаренюк. 

Нагадаємо, що Фонд енергоефективності у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН забезпечує реалізацію Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ». Джерелом фінансування цієї Програми в частині видачі грантів є кошти статутного капіталу Фонду, що формується у встановленому законодавством порядку за рахунок коштів Державного бюджету України. Додатковим джерелом співфінансування/відшкодування грантів є кошти, що надходять від донорів (внески Європейського Союзу та Уряду Німеччини) в межах Угоди про фінансування заходу «Програма підтримки енергоефективності в Україні – EE4U» та Угоди про фінансування заходу «Програма підтримки енергоефективності в Україні – EE4U-II».

Водночас, війна спонукала Фонд до розширення сфери діяльності. Маючи великий досвід співпраці з міжнародними донорськими організаціями, фахівці Фонду сформували проект максимально простої грантової програми «Відновлення», ключовою метою якої є фінансування будівельних робіт з часткового відновлення житлових будівель, пошкоджених внаслідок військової агресії російської федерації.

Однією з умов запуску нової програми було саме підписання міжнародної Угоди EE4U і тепер вона виконана.

Share:

(0) Коментарі(в)