Перейти до основного вмісту

У Чернігові відновили пошкоджені обстрілами будинки ОСББ «П’ятницька 72/74»

У Чернігові відновили пошкоджені обстрілами будинки ОСББ «П’ятницька 72/74»

У Чернігові відновили пошкоджені обстрілами будинки ОСББ «П’ятницька 72/74»

Два будинки ОСББ «П’ятницька 72/74» зазнали пошкоджень внаслідок ворожих обстрілів на початку повномасштабної війни, коли російські війська перебували поряд із містом. До Програми «ВідновиДІМ» ОСББ з Чернігова приєдналося у березні цього року. Протягом вересня та жовтня в обох багатоповерхівках, загальна кількість квартир у яких — 180, закінчили відновлювальні роботи.

Про можливість отримати грант на ремонт мешканці будинків дізналися від регіонального радника Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC у Чернігівській області одразу після запуску такої ініціативи. «Наші будинки постраждали двічі: перший раз — від вибухової хвилі після падіння неподалік авіабомби була пошкоджена більша частина вікон, включно з рамами, згодом після обстрілів ближче зазнали руйнувань фасад і дах, а також інша частина вікон, — розповідає Сергій Васильович Хамін, голова ОСББ. — Дах полагодили власним коштом, щоби запобігти залиттю квартир. Для відновлення вікон і балконних блоків подали заявку на участь у Програмі “ВідновиДІМ”. Роботи почали наприкінці травня, і сьогодні вже ремонт повністю завершений. Реалізація такого проєкту за настільки короткий строк — чудовий результат, який вдалося досягти завдяки якісній роботі підрядної організації та Фонду енергоефективності».

ОСББ отримало від Фонду грант на загальну суму понад 2,6 млн грн: будинок за адресою П’ятницька, 72 — 2,4 млн грн, будинок за адресою П’ятницька, 74 — 260,7 тис. грн. В обох багатоповерхівках у межах Програми «ВідновиДІМ» замінили пошкоджені світлопрозорі огороджувальні конструкції — віконні блоки та блоки балконних дверей. Зокрема, в одній з них рівень руйнувань вікон сягав майже 80%.

«Програма Фонду надзвичайно допомогла нам відновити пошкоджене обстрілами, самостійно не змогли б профінансувати такі роботи, — коментує Сергій Васильович Хамін. — Адже половина мешканців наших будинків — пенсіонери. Шукаючи можливості ремонту, ми вивчали інші програми, але жодна не пропонувала настільки гарні умови. Банки також наразі не готові кредитувати ОСББ на прийнятних умовах — відсотки зависокі для нас. Приєднавшись до Програми “ВідновиДІМ”, ми отримали 100% відшкодування робіт і матеріалів, а також контроль якості ремонту. Зараз вже всі мешканці можуть жити у власних квартирах в комфортних умовах». 

Наприкінці вересня Фонд перейшов до реалізації основного етапу Програми «ВідновиДІМ» — приєднатися до неї можуть ОСББ з усієї України. Механізм максимально простий: готуючись до участі, ОСББ слід провести загальні збори, замовити обстеження будинку, розроблення дефектного акта і кошторису, пройти експертизу (якщо вартість проєкту — понад 1 млн грн), вибрати підрядників і укласти з ними договори. Підготувавши необхідні документи, ОСББ подає заявку на участь у Програмі, після схвалення якої Фонд авансом перераховує 70% гранту. Далі виконуються відновлювальні роботи, після завершення яких ОСББ подає до Фонду відповідну заявку. Схваливши її, Фонд компенсує решту гранту — 30%.


Ознайомитися з останніми змінами у Програмі «ВідновиДІМ».

Share:

(0) Коментарі(в)