Перейти до основного вмісту

Фонд енергоефективності має намір запустити програму поточного ремонту пошкоджених внаслідок воєнних дій будівель

Фонд енергоефективності має намір запустити програму поточного ремонту пошкоджених внаслідок воєнних дій будівель

Фонд енергоефективності має намір запустити програму поточного ремонту пошкоджених внаслідок воєнних дій будівель

Фонд енергоефективності працює у напрямку реалізації ідеї запуску нової програми, метою якої буде надання фінансової підтримки  співвласникам багатоквартирних будинків, що не зазнали значних пошкоджень несучих та огороджувальних конструкцій внаслідок військової агресії російської федерації, для виконання швидких ремонтів.  

Наразі триває підготовчий процес, ведуться перемовини, як із донорами щодо залучення грантових коштів на зазначені цілі, так і з регіонами, представниками ОСББ з метою вивчення та врахування їх думок у процесі розробки програми ремонтних робіт з відновлення пошкоджених житлових будівель.

Сьогодні, 23.06.2022, директор Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк разом з іншими представниками Фонду відвідали місто Ірпінь, де зустрілись з депутатами Ірпінської міської ради Тамарою Буренко і Тарасом В‘язовченком та оглянули кілька пошкоджених будинків. Спільно з депутатами та головами ОСББ, будинки яких пошкоджені, обговорили поточні питання щодо запуску зазначеної програми з огляду на їх потреби. 

Під час поїздки директор Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк повідомив, що Фонд має намір запустити максимально просту грантову програму, яка передбачатиме можливості для ОСББ у вигляді фінансової підтримки на проведення першочергових ремонтних робіт у пошкоджених будинках, зокрема таких, як заміна/ремонт вікон, зовнішніх дверей, ремонт дахів та інших робіт, необхідних для забезпечення функціонування пошкоджених будинків. 

«Ми розуміємо, що масштаби пошкоджень надзвичайно великі і відновити будівлі у короткі терміни неможливо, проте однозначно необхідно до настання зимового періоду максимально встигнути виконати першочергові ремонтні роботи аби не допустити подальшого руйнування будинків. Вочевидь самостійно співвласники не можуть вирішити цю проблему, держава, в умовах війни теж не має коштів для фінансування таких робіт у повному обсязі. Це надзвичайно серйозна проблема, яку можливо вирішити лише спільними зусиллями, тому Фонд, маючи досвід співпраці з донорськими організаціями, має намір долучитись до цього процесу і наразі активно працює над тим, аби залучити грантові кошти від донорів для надання такої фінансової підтримки співвласникам. Звичайно ми не зможемо надати допомогу всім і напевно це будуть не великі кошти, але з огляду на проблеми та виклики, з якими зараз зіштовхнулись співвласники пошкоджених будинків, очевидно, що будь яка допомога є важливою», - зазначив Єгор Фаренюк.

Share:

(0) Коментарі(в)