Перейти до основного вмісту

Реалізація енергоефективних проектів у період дії воєнного стану: досвід ОСББ «СІЧОВА 7»

Реалізація енергоефективних проектів у період дії воєнного стану: досвід ОСББ «СІЧОВА 7»

Реалізація енергоефективних проектів у період дії воєнного стану: досвід ОСББ «СІЧОВА 7»

ОСББ «СІЧОВА 7» - одне з тих об’єднань, що завершило реалізацію проекту за Програмою «ЕНЕРГОДІМ» під час дії воєнного стану. Це п’ятиповерховий будинок, якому вже більше сорока років, він розташований у місті Луцьк і у ньому проживає 60 родин.  

Співвласники цього будинку обрали пакет Б “Комплексний”, за яким виконали такі роботи:

- встановлення індивідуального теплового пункту;

- теплоізоляція та заміна трубопроводів системи внутрішнього теплопостачання та гарячого водопостачання в неопалювальних приміщеннях;

- гідравлічне балансування системи опалення шляхом встановлення автоматичних (балансувальних) клапанів;

- комплекс робіт із теплоізоляції та улаштування зовнішніх стін, опалювальних та неопалюваних горищ (технічних поверхів) та дахів;

- заміна або ремонт зовнішніх дверей або/та облаштування тамбурів зовнішнього входу;

- заміна або ремонт блоків віконних та блоків балконних дверних у приміщеннях (місцях) загального користування будівлі та у квартирах, утеплення і скління наявних балконів і лоджій.

Основні показники проекту ОСББ «СІЧОВА 7»:

- загальна вартість проекту – 9,8 млн грн, з яких 6,8 млн грн – розмір гранту Фонду енергоефективності;

- власний внесок співвласників загалом склав близько 2,9 млн грн;

- вартість робіт для однієї квартири площею 60 кв/м2 склала 150,12 тис. грн або 750,6  грн/м2;

- тривалість проекту – 20 місяців, співвласники подали заявку на участь у жовтні 2020 року, а завершено реалізацію цього проекту (схвалено заявку на верифікацію) у червні 2022 року, в період дії  воєнного стану в країні.

Заощадження:

- прогнозоване cкорочення споживання енергії, розраховане енергоаудитором – 61,5 %;

- прогнозована  річна економія коштів на потреби опалення на весь будинок складає 1,2 млн грн/рік; 

- заявлене річне скорочення викидів СО2 – 230,6 тон/рік;

- кожна родина (квартира площею 60 кв/м2) в середньому економитиме 18,1 тис грн/рік або 301,7 грн/м2.

«Участь у Програмі «ЕНЕРГОДІМ» – це, звичайно, свого роду випробування для співвласників. Нам довелось спільно приймати складні рішення, вивчати багато технічних питань, крім того, ми завершували реалізацію проекту у непростий для всіх нас воєнний час, у зв’язку з чим долали ряд викликів. Але водночас, це нас згуртувало і ми досягли результату, який того вартий. Наразі зарано говорити про економію, адже минулого опалювального сезону ми виконали лише частину робіт, проте, люди, які раніше скаржились на холод в квартирах, минулої зими вже казали, що стало значно тепліше. Зараз, влітку, ситуація теж відчутно змінилася, порівняно з попередніми роками стіни не так прогріваються і у спекотну погоду в квартирах комфортно. Загалом співвласники дуже задоволені результатом, тепер наш дім красивий та комфортний для проживання. Сподіваємось вже цієї зими ми суттєво скоротимо споживання енергоресурсів, очікуємо досягти економії енергії 40-60 % та відповідно менше платити за тепло», - зазначила голова правління ОСББ «СІЧОВА 7» Раїса Байда.

Нагадаємо, що Програма «ЕНЕРГОДІМ» фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН.

Дізнатися більше про Програму «ЕНЕРГОДІМ» можна на нашому сайті

Також, звертаємо увагу, що 30 березня Наглядова рада Фонду енергоефективності тимчасово призупинила дію ряду норм Програми “ЕНЕРГОДІМ”, чим спростила подання Заявок.

Share:

(0) Коментарі(в)