Перейти до основного вмісту

Альбом технічних рішень: рекомендаційні матеріали для якісної розробки проектної документації

Альбом технічних рішень: рекомендаційні матеріали для якісної розробки проектної документації

Альбом технічних рішень: рекомендаційні матеріали для якісної розробки проектної документації

Технічний Офіс Фонду енергоефективності розробив Альбом технічних рішень, який допоможе інженерам-проектувальникам при розробці проектної документації для реалізації проектів в межах участі в Програмі «Енергодім». А також може бути корисним для всіх фахівців, що працюють в сфері енергоефективності.

Альбом має рекомендаційний характер та являє собою компіляцію наступних матеріалів:

  1. вимоги державних норм та стандартів
  2. технічні вимоги Фонду до заявок та проектів
  3. методики та приклади розрахунків
  4. основні типові технічні вузли облаштування зовнішніх стінових конструкцій, покриттів та перекриттів, вікон та дверей, облаштування балконів, інженерних мереж

Інформація, що наведена в Альбомі, може бути використана при розробці проектної документації для термомодернізації більшості існуючих багатоквартирних житлових будинків.

Альбом складається із трьох томів:

ТОМ 1: текстова пояснювальна записка щодо архітектурно-будівельних рішень при здійсненні енергоефективних заходів у багатоповерхових будинках

ТОМ 2: креслення вузлів облаштування огороджувальних конструкцій теплоізоляційної оболонки будівель

ТОМ 3: пояснювальна записка щодо інженерних рішень, типові схеми встановлення вузлів обліку теплової енергії та індивідуальних теплових пунктів.

В альбомі наведено креслення, схеми, вузли, методики розрахунків технічних характеристик огороджувальних конструкцій та інженерних систем багатоквартирних житлових будинків, які можливі для застосування при термомодернізації більшості існуючих багатоквартирних житлових будинків в Україні. Матеріали напрацьовано за результатами аналізу будівельних рішень та типів огороджувальних конструкцій для будинків 1960-1990 років забудови

«Наявність готових технічних рішень та можливість їх використання дозволить підвищити якість проектування, зменшити вартість розробки проектної документації, а найголовніше забезпечити необхідну якість робіт при реалізації проектів та виконання технічних вимог Програми. Інформація в цьому Альбомі буде доповнюватись відповідно до оновлень нормативних документів та систематизації даних про конструктивні особливості різних типів існуючих багатоквартирних будинків, модернізація яких буде здійснюватися за умовами Програми «Енергодім» коментує Єгор Фаренюк, технічний директор Фонду енергоефективності.

В додатках до текстової частини Альбому наведено:

  1. методики та приклади розрахунків теплотехнічних характеристик конструкцій, влаштування теплоізоляційного шару на суміщених покриттях;
  2. рекомендації з конфігурування віконних та дверних світлопрозорих конструкцій, підбору обладнання інженерних мереж для виконання аналогічних розрахунків для обраних технічних рішень в проектній документації.

Важливо! Інші вимоги нормативних документів, які не наведені в Альбомі, мають бути дотримані згідно діючого законодавства, що має бути підтверджено позитивним висновком/звітом експертної організації.

Відповідні розділи Альбому, які відображають інформацію про основні типові технічні вузли облаштування зовнішніх стінових конструкцій, покриттів та перекриттів, вікон та дверей, а також примикань конструкцій, облаштування балконів, інженерних мереж додатково представлені в редагуємому форматі (*.dwg). Їх можна безпосередньо використовувати при розробці графічної частини проектної документації.

Альбом технічних рішень є вільним для перегляду. Завантажити та/або переглянути можна на сайті Фонду.

 

Share:

(0) Коментарі(в)