Перейти до основного вмісту

Обговорення Програми "Енергомодернізація багатоквартирних будинків" відбулося з експертами РПР

Обговорення Програми "Енергомодернізація багатоквартирних будинків" відбулося з експертами РПР

Обговорення Програми "Енергомодернізація багатоквартирних будинків" відбулося з експертами РПР

Експертне обговорення проекту Програми Фонду енергоефективності відбулося 20 травня в офісі Реанімаційного пакету реформ.

Програма часткового відшкодування вартості заходів з енергоефективності «Енергомодернізація багатоквартирних будинків» визначає умови та порядок надання грантів для здійснення заходів з енергоефективності у багатоквартирних будинках, в яких створено ОСББ.

Учасниками обговорення стали Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Юлія Головатюк-Унгуряну, директор Фонду енергоефективності, Вячеслав Коваль, фінансовий директор Фонду, Єгор Фаренюк, технічний директор Фонду.

За словами Віце-прем’єр-міністра України, економічний ефект від роботи Фонду матиме мультиплікативний ефект для всієї економіки країни в цілому.

Інвестиційний потенціал ринку енергоефективності України – 50 млрд євро. Ми плануємо вийти на економію енргоресурсів від впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках до 60%. Завдяки проведеним ЕЕ заходам очікується скорочення споживання газу до 10 млрд м3. Старт роботи Фонду означає активний розвиток малого та середнього бізнесу, створення нових робочих місць – до 75 тис нових робочих місць. Це і інженери, кадри для будівельної, енергосервісної галузей, а також енергоменджменту. Крім того, до впровадження проектів Фонду буде залучено місцеву владу. Залучення місцевого фінансування до програм Фонду дозволить збільшити розмір відшкодування до 80%, - зазначив Геннадій Зубко.

Юлія Головатюк-Унгуряну розповіла про особливості грантової політики Фонду, фінансування та етапи реалізації проектів, процедури подання заявки на участь в програмі, співпрацю з банками-партнерами та ін.. За її словами, в червні дирекція планує подати на затвердження Наглядовій раді остаточний проект Програми, а на початку липня укласти договорів з IFC та принаймні одним банком-партнером. Всі ці кроки дозволять ОСББ приступити до подання заявок на отримання грантів.

Громадське обговорення проекту Програми Фонду ЕЕ

Для нас дуже цінні експертні пропозиції та зауваження. Наразі програма Фонду на етапі затвердження і вкрай важливо врахувати думку фахівців, щоб перші ОСББ змогли подавати заявки вже наприкінці липня. Ми закликаємо усіх зацікавлених осіб долучитися до роботи над проектом Програми, - підкреслила Юлія Головатюк-Унгуряну.

До експертного обговорення проекту Програми Фонду долучилися експерти Реанімаційного пакету реформ, представники ОСББ, громадянської мережі "Опора", асоціації енергоаудиторів України, асоціації "Енергоефективні міста України", GIZ та представники ЗМІ.

За результатами зустрічі Фонд отримав рекомендації фахівців, а також пропозиції щодо доопрацювання проекту Програми та її подальшої реалізації.

Раніше 20 травня 2019 відбулося громадське обговорення проекту Програми "Енергомодернізація багатоквартирних будинків". Участь в обговоренні проекту Програми Фонду взяли більше 50 учасників з Миргорода, Черкас, Запоріжжя, Херсона, Мукачева, Маріуполя, Одеси, Дніпра, Чернігова, Броварів, Вишневого, Сум, Світловодська та Києва.

(0) Коментарі(в)