Створення нових видів пакетів за програмою “Енергодім” та розширення кола її учасників - одні з ключових цілей Фонду на 2022 рік
Серед основних стратегічних планів Фонду енергоефективності на 2022 рік – спрощення процедур, скорочення строків реалізації енергоефективних заходів, створення нових видів пакетів за програмою “Енергодім” та розширення кола бенефіціарів Фонду.
Такими планами поділився Єгор Фаренюк, виконуючий обов'язки директора Фонду енергоефективності під час Київського форуму ОСББ і ЖБК 2021, який відбувся у Києві 24 грудня.
Форум організований Асоціацією “ОСББ та ЖБК міста Києва” (АОСББ).
Участь у заході взяли представники АОСББ, Мінрегіону, Асоціацій міст України, Фонду енергоефективності, Київської міської держадміністрації (КМДА) та районних державних адміністрацій м. Києва, “Київтеплоенерго”, “Київводоканалу”, Київського інституту земельних відносин”, Державного агентства енергоефективності та енергозбереження, народні депутати та інші.
“Сьогодні ми фокускємось на масштабуванні програми “Енергодім” і активно працюємо у цьому напрямку. Серед основних стратегічних планів на 2022 рік - спрощення процедур, скорочення строків реалізації енергоефективних заходів, створення нових видів пакетів, розширення кола бенефіціарів Фонду. В найближчій перспективі ми плануємо створення нового, третього виду пакетів енергоефективних заходів, який включатиме роботи виключно в частині ІТП та вузлів комерційного обліку. Планується, що це буде максимально простий пакет”, - розповів Єгор Фаренюк.
За його словами, також Фонд розглядає можливість розширення програми “Енергодім” і на будинки, де не створено ОСББ, тобто, створення умов, щоб програмою могли скористатись не лише ОСББ, а й співвласники, які мають інші форми управління своїми будинками.
“Ми прагнемо, щоб програма “Енергодім” була максимально простою і доступною. Ми відкриті до співпраці, готові розглядати всі можливі варіанти взаємодії аби спільно рухатись до спільної мети – енергонезалежності нашої країни”, - резюмував пан Єгор Фаренюк.
У минулому році Асоціація ОСББ Києва була ініціатором створення спеціального револьверного фонду. Якщо в інших містах такі фонди існують при Асоціаціях ОСББ, то у Києві це буде комунальна установа “Фонд модернізації та розвитку житлового фонду”.
Очільник Фонду енергоефективності також висловив сподівання, що співпраця з Фондом модернізації та розвитку житлового фонду дозволить досягти прогресу для реалізації енергоефективних проектів у Києві.
Присутній на заході Василь Лозинський, Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України зазначив, що на рахунках Фонду є достатньо коштів на реалізацію програми “Енергодім” й закликав ОСББ активніше долучатися до енергоефективного руху.
“Наше завдання - спростити процедури по заявкам до програми “Енергодім”. Ми хочемо, щоб ОСББ було швидше та комфортніше працювати з Фондом. Також плануємо спростити процедуру створення ОСББ та зменшити поріг прийняття рішень до 50%+1”, - повідомив Василь Лозинський.
Також в рамках форуму відбулися дві панельні дискусії, присвячені обговоренню питань реорганізації ЖБК в ОСББ як ефективної форми управління багатоквартирним будинком та внесення змін в законодавство, що регулює діяльність ОСББ.
Як повідомлялося, масштабування роботи Фонду енергоефективності – стратегічна ціль на 2022 рік.
(0) Коментарі(в)