Перейти до основного вмісту

Сім меморандумів про співробітництво Фонд енергоефективності підписав з містами України

Сім меморандумів про співробітництво Фонд енергоефективності підписав з містами України

Сім меморандумів про співробітництво Фонд енергоефективності підписав з містами України

5 листопада у рамках Міжнародної спеціалізованої виставки «КомунТех»  Фонд енергоефективності презентував програму “Енергодім”. 

з 5 по 7 листопада фахівці Фонду надають детальну інформацію про програму “Енергодім” на виставковому стенді, знайомлять присутніх з її основними вимогами, а також з технічними, фінансовими та юридичними аспектами.1

Юлія Головатюк-Унгуряну, директор Фонду енергоефективності презентувала програму “Енергодім” під час практичної дискусії «Стратегічні напрямки реформування сфери управління багатоквартирними будинками в сучасних законодавчих реаліях, за умов збереження балансу можливостей співвласників та управителів», що зібрала близько 200 представників ОСББ, управителів житла та комунальних установ. Юлія Головатюк-Унгуряну розповіла про перспективи реалізації Програми, грантову політику та етапи відшкодування коштів.

2

Ключовим заходом цього дня стало підписання Меморандумів про співробітництво між Фондом енергоефективності та представниками міських адміністрацій Бердянська, Білої Церкви, Вишневого, Глобина, Мерефи, Тернополя та Чугуєва. 

За сприяння Європейської ініціативи “Угода мерів” під час Муніципальної  платформи “Енергетична та кліматична трансформація” фахівці Фонду енергоефективності провели круглий стіл з представниками органів місцевого самоврядування.

Темою обговорення стала адаптація місцевих програм підтримки енергоефективних заходів для ОСББ. 

Нагадаємо, Фонд енергоефективності проводить адаптацію 11 місцевих програм, які підтримують ініціативи ОСББ з енергоефективності до вимог програми “Енергодім”. Таким чином місцеві ОСББ отримають більше можливостей для проведення термореновації. Чотири програми будуть винесені на розгляд місцевих депутатів вже цього року.

За результатами цієї роботи за співпраці з партнерами буде розроблено типові місцеві програми - для рекомендації органам місцевого самоврядування.

Юлія Головатюк-Унгуряну: “Наявність місцевих програм є ключовою умовою для масштабного впровадження Програми “Енергодім” по усій Україні. Саме завдяки місцевим програмам ОСББ отримають додаткову фінансову підтримку, особливо в разі компенсації витрат на відсотки по залучених кредитах (це є особливо актуально під час реалізації проектів “Комплексний”)”. 

Учасниками обговорення стали також Оксана Бучер, начальник юридичного відділу Фонду, Роман Гученко,  віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ", Голова правління Асоціації ОСББ "Сумщина", які розповіли про досвід  з адаптації місцевої програми. Зокрема місцева Програма Сум має вступити в дію до кінця року.  

Про роботу з револьверним фондом ознайомив Трандафіл Сергій, керівник ресурсного центру з енергоефективності: він розповів про досвід роботи револьверного Фонду в м. Вознесенськ та про суть проекту зі створення регіонального револьверного Фонду.

2

3

5

6 листопада пройшла конференція “Енергоефективність в будівлях” під час якої Єгор Фаренюк, технічний директор Фонду енергоефективності розповів про технічні аспекти Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”, ознайомив з основними вимогами до енергетичного аудиту, розробкою проектної документації, проходженням експертизи, критеріями вибору обладнання та матеріалів, аналізом якості, супровідними документами та порядком верифікації виконаних заходів.

6

6

 

Нагадаємо, раніше Фонд енергоефективності презентував програму “Енергодім” на Х Всеукраїнському Форумі ОСББ

(0) Коментарі(в)