Перейти до основного вмісту

ОСББ “Авіатор 164” у Львові отримало фінальний грант за програмою “Енергодім”

ОСББ “Авіатор 164” у Львові отримало фінальний грант за програмою “Енергодім”

ОСББ “Авіатор 164” у Львові отримало фінальний грант за програмою “Енергодім”

Фонд енергоефективності продовжує цикл новин про завершені проекти енергомодернізації багатоквартирних будинків, співвласники яких отримали повну суму відшкодування за програмою “Енергодім”. 

Зокрема, мешканці будинку з ОСББ "Авіатор 164” у Львові повністю завершили проект реновації свого будинку вартістю понад 8 млн грн та отримали у квітні поточного року 5,3 млн грн гранту за програмою.

Їхній десятиповерхівці понад 21 рік, має 120 квартир та 3 під'їзди, у якій живе 221 співвласник. 

До модернізації, будинок мав безліч проблем: знищені парапети, великі втрати теплоносія, нерівномірний розподіл тепла, що призводило до “недогріву” та “перегріву” квартир. З роками ці проблеми лише поглиблювалися. Тож, комплексна енергомодернізація будинку стала рятівним кругом для його мешканців. 

“Одні квартири перегрівалися, інші - особливо, у третьому під'їзді, не догрівалися. Також у будинку були великі втрати теплоносія, знищені парапети”, - розповідає Галина Джулай, управителька будинку.

Тому у січні 2020 року мешканці подали заявку на участь у програмі “Енергодім” і обрали пакет “Б” (“Комплексний”), за яким впровадили низку енергоефективних заходів. Серед них, утеплення трубопроводів теплопостачання та трубопроводів гарячої води, утеплення фасаду будинку, заміна парапетів над входом у під'їзди, встановлення енергозберігаючих вікон у місцях загального користування, а також встановлення автоматичних балансувальних клапанів у системі опалення.

Детальніше про всі заходи, впроваджені в будинку, дивіться на карті проектів: https://bit.ly/2K4hvAb

1

Основні показники проекту

Загальна вартість проекту - 8,1 млн грн, з яких грант - 5,3 млн грн

Власний внесок співвласників загалом - 2,78 млн грн 

Крім того, будинок отримав ще додаткові 400 тис. грн від Львівської міської ради в рамках співфінансування енергоефективних заходів за місцевою програмою.

Вартість робіт на кожну квартиру склала 274 грн/м2 або 16 440 грн для квартири площею 60 кв/м2.

Тривалість проекту - 15 місяців з моменту подачі заявки у Фонд на участь у програмі “Енергодім” до отримання повної суми відшкодування.

2

Заощадження

Щороку мешканці будинку заощаджуватимуть понад 493,2 тис. кВт∙год/рік або 622,6 тис. грн/рік. 

Таким чином споживання енергії скоротиться на 30,7%.

Заявлене річне скорочення викидів СО2 - 451 тонн/рік.

Розрахункове споживання енергії до впровадження енергоощадних заходів у будинку склало 1,6 млн кВт*год/рік, після - 1,1 млн кВт*год/рік.

“Уже маємо реальну економію теплоносія. У січні співвласники заплатили за тепло вдвічі менше у порівнянні з розташованими поруч будинками, де не впроваджені енергоефективні заходи”, - розповідає Галина Джулай, управителька будинку.

Основні кроки ОСББ для отримання гранту

1) ОСББ виконало попередній енергоаудит будинку та подало заявку на участь у програмі і отримало грант у розмірі 7 тисяч грн на відшкодування 70% вартості енергоаудиту будинку

2) ОСББ замовило розробку проектно-кошторисної документації та її експертизи та подало заявку на затвердження проекту, після чого отримало грант на 60,8 тис. грн на компенсацію 70% вартості цих заходів 

3) ОСББ виконало роботи за проектом та подало заявку на верифікацію проекту й після її схвалення отримало 2 мільйони 601 тисячу 427 гривень або 70% відшкодування за роботи, обладнання та матеріали, а також за технічний та авторський нагляд, сертифікацію енергоефективності будівлі.

Нагадаємо, вищезазначені гранти ОСББ спочатку отримало від Фонду, а потім від IFC, що адмініструє Мультидонорський трастовий фонд (всі гранти сплачуються 50% на 50% Фондом енергоефективності та МДТФ (донорські кошти від Європейського Союзу та Уряду Німеччини).

Приєднуйтеся до програми “Енергодім” і повертайте більшу частину витрат на модернізацію житла: https://energodim.org/

Якщо у вас залишилися питання ви можете звернутися до регіональних радників IFC за безкоштовною консультацією: http://bit.ly/3hhbE72

Програма «Енергодім» фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН.

3

 

(0) Коментарі(в)