Енергоспоживання у будинку в Черкасах після утеплення знизилося до 20%
Комплексна енергомодернізація житла дозволила мешканцям Черкас не лише підвищити рівень комфорту проживання у будинку, а й заощадити кошти за комунальні послуги.
Ще одна з переваг, яку отримали співвласники будинку – підвищення вартості квартир.
Варто лише приєднатися до програми “Енергодім” та змінити життя на краще. У свою чергу, Фонд всіляко допомагатиме свідомим співвласникам, які хочуть і беруть відповідальність за власну оселю на себе.
“Ми створили ОСББ у 2016 році. Починаючи з 2017 року ми системно впроваджували енергоефективні заходи, серед яких, зокрема, встановлення ІТП та теплового лічильника. Цього разу у рамках участі у програмі “Енергодім” ми утеплили будинок. Після утеплення у квартирах стало комфортніше та тепліше жити, будинок став виглядати дуже гарно, є невелике зниження споживання енергоресурсів”, - розповідає про результати енергомодернізації Юлія Остапчук, голова ОСББ “Нижня Горова, 44” у Черкасах.
За її словами, після заходів з утеплення енергоспоживання у будинку вдалося скоротити приблизно до 20% у листопаді-грудні 2021 року у порівнянні з аналогічним періодом до модернізації. Якщо порівняти дані після встановлення ІТП та заміни вікон, то загальна економія склала близько 35%.
Характеристики будинку та проведені енергозаходи
ОСББ “Нижня Горова, 44” - це 35-річна девятиповерхівка у Черкасах, яка має три під'їзди та 107 квартир, у яких зареєстровано 159 співвласників.
Мешканці обрали пакет Б “Комплексний” програми, за яким:
- утеплили фасад будинку;
- облаштували тамбури зовнішнього входу;
- замінили двері у підвальні приміщення;
- зробили відмостку.
Детальніше про всі заходи, впроваджені в будинку, дивіться на карті проектів: https://bit.ly/2K4hvAb
Основні показники проекту
Загальна вартість проекту – 3,3 млн грн, з яких 2,3 млн грн – грант за програмою “Енергодім”.
Власний внесок співвласників загалом – 997,9 тис. грн
Вартість робіт на кожну квартиру склала 163,75 грн/м2 або 9825 грн для квартири площею 60 кв/м2.
Місцева влада компенсує співвласникам відсотки за кредитом на енергоощадні заходи протягом двох років.
Заощадження
Прогнозована економія, розрахована енергоаудитором, складе 432,7 тис. кВт∙год/рік або 529,7 тис. грн/рік. Таким чином споживання енергії може скоротитися на 24,5%.
Заявлене річне скорочення викидів СО2 - 89,7 тонн/рік.
За розрахунками енергоаудитора, вже цього опалювального сезону кожна родина в середньому може заощадити по 169,2 грн на кожному квадратному метрі опалювальної площі, або 10,2 тис. грн за квартиру площею 60 кв.м.
Якщо ви також хочете отримати грант Фонду на впровадження заходів з енергоефективності та зробити свій будинок більш комфортним і теплим приєднуйтеся до програми “Енергодім”: https://energodim.org/.
Якщо у вас залишилися питання ви можете проконсультуватися з регіональними радниками IFC: https://bit.ly/37wJodf
Програма “Енергодім” фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН.
(0) Коментарі(в)