Перейти до основного вмісту

Енергоспоживання у будинку в Черкасах після утеплення знизилося до 20%

Енергоспоживання у будинку в Черкасах після утеплення знизилося до 20%

Енергоспоживання у будинку в Черкасах після утеплення знизилося до 20%

Комплексна енергомодернізація житла дозволила мешканцям Черкас не лише підвищити рівень комфорту проживання у будинку, а й заощадити кошти за комунальні послуги.

Ще одна з переваг, яку отримали співвласники будинку – підвищення вартості квартир.

Варто лише приєднатися до програми “Енергодім” та змінити життя на краще. У свою чергу, Фонд всіляко допомагатиме свідомим співвласникам, які хочуть і беруть відповідальність за власну оселю на себе. 

Ми створили ОСББ у 2016 році. Починаючи з 2017 року ми системно впроваджували енергоефективні заходи, серед яких, зокрема, встановлення ІТП та теплового лічильника. Цього разу у рамках участі у програмі “Енергодім” ми утеплили будинок. Після утеплення у квартирах стало комфортніше та тепліше жити, будинок став виглядати дуже гарно, є невелике зниження споживання енергоресурсів”, - розповідає про результати енергомодернізації Юлія Остапчук, голова ОСББ “Нижня Горова, 44” у Черкасах.

За її словами, після заходів з утеплення енергоспоживання у будинку вдалося скоротити приблизно до 20% у листопаді-грудні 2021 року у порівнянні з аналогічним періодом до модернізації. Якщо порівняти дані після встановлення ІТП та заміни вікон, то загальна економія склала близько 35%.

1

Характеристики будинку та проведені енергозаходи

ОСББ “Нижня Горова, 44” - це 35-річна девятиповерхівка у Черкасах, яка має три під'їзди та 107 квартир, у яких зареєстровано 159 співвласників.

Мешканці обрали пакет Б “Комплексний” програми, за яким:

- утеплили фасад будинку;

- облаштували тамбури зовнішнього входу;

- замінили двері у підвальні приміщення;

- зробили відмостку.

Детальніше про всі заходи, впроваджені в будинку, дивіться на карті проектів: https://bit.ly/2K4hvAb

2

Основні показники проекту

Загальна вартість проекту – 3,3 млн грн, з яких 2,3 млн грн – грант за програмою “Енергодім”.

Власний внесок співвласників загалом – 997,9 тис. грн

Вартість робіт на кожну квартиру склала 163,75 грн/м2 або 9825 грн для квартири площею 60 кв/м2.

Місцева влада компенсує співвласникам відсотки за кредитом на енергоощадні заходи протягом двох років.

Заощадження 

Прогнозована економія, розрахована енергоаудитором, складе 432,7 тис. кВт∙год/рік або 529,7 тис. грн/рік. Таким чином споживання енергії може скоротитися на 24,5%.

Заявлене річне скорочення викидів СО2 - 89,7 тонн/рік.

За розрахунками енергоаудитора, вже цього опалювального сезону кожна родина в середньому може заощадити по 169,2 грн на кожному квадратному метрі опалювальної площі, або 10,2 тис. грн за квартиру площею 60 кв.м. 

 3

Якщо ви також хочете отримати грант Фонду на впровадження заходів з енергоефективності та зробити свій будинок більш комфортним і теплим приєднуйтеся до програми “Енергодім”: https://energodim.org/

Якщо у вас залишилися питання ви можете проконсультуватися з регіональними радниками IFC: https://bit.ly/37wJodf

Програма “Енергодім” фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН.

 

 

 

(0) Коментарі(в)