Перейти до основного вмісту

Директор Фонду відвідав Миколаїв: участь ОСББ у наявних програмах і розвиток співпраці

Директор Фонду відвідав Миколаїв: участь ОСББ у наявних програмах і розвиток співпраці

Директор Фонду відвідав Миколаїв: участь ОСББ у наявних програмах і розвиток співпраці

12 вересня директор Фонду енергоефективності — Єгор Фаренюк — відвідав Миколаїв, одне з найбільш постраждалих від російських обстрілів міст України. Під час робочого візиту він зустрівся з першим заступником міського голови Віталієм Луковим, представниками Департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міськради, Центру енергоефективності Миколаєва, а також головами правління ОСББ міста.

«Дякую всім учасникам програм Фонду — Миколаївщина, попри постійні обстріли, долучається до обох наших ініціатив, — зазначив він. — У межах Програми “ВідновиДІМ” ОСББ ремонтують будинки, які зазнали руйнувань внаслідок бойових дій. Наразі з Миколаївської області ми отримали 41 заявку на участь у цій Програмі, 12 з яких вже схвалили. Фонд надає таким ОСББ грант, який виплачується на безоплатній та безповоротній основі у розмірі 100% вартості витрат на роботи і матеріали. Перший транш — 70% — ОСББ отримує авансом, після приєднання до грантового договору, другий транш — 30% — після завершення робіт. Крім того, за участю у Програмі “Енергодім” Миколаїв — серед найбільш активних міст країни. Тут повністю завершили роботи у 9 будинках. Якби не повномасштабна війна, результати були б ще кращими. Минулого року банки призупинили кредитування ОСББ. Однак цьогоріч нам вдалося вирішити цю проблему — вже підписали договір про співпрацю з новим банком-партнером, який погодився працювати з ОСББ навіть в умовах воєнного стану. Відсотки за кредит допоможе компенсувати міська влада. Також готуємо зміни до цієї Програми — плануємо вдвічі знизити розмір власного внеску ОСББ, отже вона стане доступнішою. Це надзвичайно важливо, адже енергонезалежність країни стала питанням національної безпеки».

Миколаїв — перше місто України, яке у 2019 році підписало меморандум про співпрацю з Фондом енергоефективності. А 2020-го воно стало переможцем конкурсу, який організував Фонд, і здобуло звання «Енергоефективна громада». Сьогодні ОСББ тут підтримує і міський Центр енергоефективності. Так, за програмою «Теплий Миколаїв» ОСББ можуть отримати відшкодування відсотків або частини тіла кредиту, які були залучені в банках і кредитних установах на проведення заходів з енергомодернізації, а також компенсацію за заходи, реалізовані без залучення кредитних коштів, на основі актів виконаних робіт. Крім того, співробітники Центру надають допомогу мешканцям Миколаєва під час підготовки заявок на участь у Програмі «ВідновиДІМ».

Віталій Луков, перший заступник міського голови, відзначив неймовірну відповідальність та старанність миколаївських ОСББ. «Справді вражає те, що ви не лише утримуєте багатоповерхівки в порядку, а й реалізуєте заходи з модернізації та енергозбереження, — прокоментував він. — І все це в умовах війни. Завдяки вам навіть у цей важкий час Миколаєву вдалося зберегти першість у сфері енергоефективності та управління житловим фондом. Деякі ОСББ виконували ремонти в будинках і минулого літа, під час найактивніших обстрілів міста».

Зустріч із директором Фонду енергоефективності відвідали 20 представників ОСББ Миколаєва. Вони поділилися досвідом реалізації проєктів та отримали консультації щодо участі в обох програмах Фонду. ОСББ, які реалізовували заходи або за пакетом «Легкий» Програми «Енергодім», або ремонтували багатоповерхівки в межах Програми «ВідновиДІМ», виявили бажання провести комплексну термомодернізацію своїх будинків, коли така можливість відновиться. Нагадаємо, що до 24 лютого 2022 року ОСББ, які брали участь у Програмі «Енергодім», могли вибрати один з двох пакетів заходів («Легкий» або «Комплексний») і отримати від Фонду компенсацію від 40 до 70% вартості проєкту. Та війна суттєво вплинула на процес реалізації цієї Програми: через недостатність фінансів Фонд призупинили прийом нових заявок і шукав механізми, які б дали змогу продовжити модернізацію житлового фонду. Цього року вивільнили кошти, заброньовані за проєктами ОСББ, які не реалізували їх у встановлений термін, спростили пакет «Легкий» і почали прийом заявок за ним. Наразі ОСББ потрібно встановити тільки індивідуальний тепловий пункт, за необхідності — вузол комерційного обліку тепла. Фонд компенсує 40% вартості таких проєктів.

Єгор Фаренюк відвідав будинки Миколаєва, які завершують реалізацію енергоефективних проєктів під час воєнного стану. Серед таких — ОСББ «Парусний-7А» та ОСББ «Лазурна 50». Останнє планує взяти участь і у Програмі «ВідновиДІМ» — внаслідок обстрілів у багатоповерхівці пошкоджені вікна. Наразі реалізується пілотний етап цієї ініціативи, який фінансується Європейським Союзом. На один будинок можна отримати до 7,2 млн грн. Миколаївська область входить до шести областей, на території яких діє Програма «ВідновиДІМ».

 

(0) Коментарі(в)