Перейти до основного вмісту

Програма підтримки енергомодернізації ЕНЕРГОДІМ затверджена, заявки від ОСББ прийматимуться вже з вересня

Програма підтримки енергомодернізації ЕНЕРГОДІМ затверджена, заявки від ОСББ прийматимуться вже з вересня

Програма підтримки енергомодернізації ЕНЕРГОДІМ затверджена, заявки від ОСББ прийматимуться вже з вересня

16 серпня 2019 Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила  програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», а також документи, що є невід’ємною частиною Програми та пов’язані з її реалізацією.
Зокрема затверджені наступні документи:  

  • Порядок дій учасників Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».
  • Порядок верифікації Проектів/Заходів з енергоефективності, що здійснюються за участю державної установи «Фонд енергоефективності».
  • Порядок аналізу якості заходів з енергоефективності, що здійснюються за участю державної установи «Фонд енергоефективності».
  • Порядок моніторингу та ведення баз даних (збору, зберігання, аналізу та оприлюднення консолідованої інформації).
  • Порядок подання та розгляду апеляцій.
  • Умови Грантового договору.
  • Порядок прийняття рішень щодо затвердження заявок, проектів, умов грантових договорів в рамках Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».

Текст програми «Енергодім» буде опубліковано для широкого загалу наступного тижня. Вже у вересні розпочнеться прийом заявок від ОСББ до участі Програмі.
 
Також Наглядова рада схвалила Стратегію Фонду та стратегічні цілі діяльності Фонду відповідно до основних напрямів діяльності Фонду енергоефективності та інші документи, необхідні для запуску Програми Фонду.

Незалежний член Наглядової ради Лаура Гарбенчюте-Бакіне підкреслила, що починається новий етап в розвитку енергоефективності в Україні: «До програми «Енергодім» закладено чіткі критерії, тому якість робіт з енергоефективності буде вищою, ніж раніше. Програмою передбачений моніторинг проектів, а це також означає контроль за якістю робіт. Також реалізація програми такого рівня дає можливість ініціювати та вносити на розгляд законодавчі зміни». 

Із визначною подією членів наглядової ради та дирекцію Фонда енергоефективності привітала Май Нґуєн, менеджер програми IFC «Енергоефективність в Україні»: «За весь час своєї діяльності я не бачила, щоб організація такого масштабу розпочинала свою активну діяльність настільки швидко. Це величезна робота. Я вітаю менеджерів Фонду енергоефективності із затвердженням Програми! Вважаю, що Програма готова до запуску та використання».
 

***

Нагадаємо, програма Фонду ЕЕ передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та  50% для пакету «Комплексний» http://bit.ly/31MLxwr

Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, за підтримки проектів Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програми розвитку ООН (ПРООН). 
Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів державного бюджету та донорів, якими наразі є Європейський Союз та Німеччина.

 

1

 

2

 

4

 

7

 

9

 

11

(0) Коментарі(в)