Перейти до основного вмісту

У 95 громадах діють місцеві програми підтримки ОСББ за сприянням Фонду

У 95 громадах діють місцеві програми підтримки ОСББ за сприянням Фонду

У 95 громадах діють місцеві програми підтримки ОСББ за сприянням Фонду

Станом на 31 березня 2021 року 95 громад затвердили власні програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ): такі програми дозволять зменшити фінансове навантаження на ОСББ, що реалізують заходи з термомодернізації житла.

Місцеві програми попередньо були проаналізовані фахівцями Фонду енергоефективності, з них 66 програм прийнято з урахуванням положень програми “Енергодім”. 

Тобто, відтепер всі учасники програми “Енергодім” зможуть скористатися відразу декількома фінансовими джерелами для впровадження енергоощадних заходів у своїх оселях.

Ще 29 раніше затверджених місцевих програм не потребують змін/адаптації, 32 – у процесі розробки.

Мета програм - стимулювати створення ОСББ та відшкодовувати частину витрат ОСББ на енергомодернізацію житла.

Зокрема, одні з останніх програм були затверджені органами самоврядування у містах Сєвєродонецьк, Івано-Франківськ, Львів, Миколаїв, Бердянськ, Бахмутська ОТГ.

Наприклад, міська програма підтримки ОСББ у місті Сєвєродонецьку була адаптована під програму “Енергодім” та затверджена міською радою 1 березня з відповідним фінансуванням у розмірі 1 млн грн на поточний рік: Програма "Тепла оселя" на 2021-23 рр. щодо відшкодування з місцевого бюджету відсотків за кредитами, залученими ОСББ Сєвєродонецької громади, яка бере участь у програмах ДУ "Фонд енергоефективності", зокрема у програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків "Енергодім".

Також фахівці Фонду допомогли місцевій владі Івано-Франківська.адаптувати під програму “Енергодім” діючу енергоефективну програму, яка згодом була затверджена у новій редакції:"Про реалізацію Програми підтримки впровадження енергозберігаючих заходів у житловому фонді міста Івано-Франківська на 2021-2023 рр.” 

За умовами місцевої програми, ОСББ відшкодовується тіло кредиту (до 30% від основної суми кредиту), а також частина відсотків за кредитом (90% суми фактично нарахованих відсотків за користування кредитом - протягом 12 місяців з дати отримання кредиту).

Чернігівська обласна рада також затвердила власну програму підтримки енергоефективності з урахуванням положень програми “Енергодім”: “Програму підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Чернігівської області «Енергодім» на 2021-2023 роки” з бюджетом на поточний рік у розмірі 1,5 млн грн.

За умовами програми обласна рада повертатиме 10% відсоткової ставки по кредитах для ОСББ на заходи, визначені програмою «Енергодім».

Влада Миколаєва затвердила обласну Програму енергозбереження та розвитку альтернативних джерел енергії на період до 2025 року з фінансуванням на 2021 рік у розмірі 1,3 млн грн. Документ також передбачає відшкодування частини суми кредитів для ОСББ на заходи, що передбачені у Програмі Фонду.

У свою чергу, Бахмутська міська ОТГ також затвердила "Програму з відшкодування відсоткової ставки за кредитами, залученими на заходи з енергозбереження та підвищення енергоефективності для населення Бахмутської міської об’єднаної територіальної громади на 2016-2022 роки (нова редакція)":з бюджетом на 2021 рік у розмірі 500 тис грн.

За умовами програми, ОТГ буде відшкодовувати частину відсоткової ставки або 100% за залученими кредитами у Кредитно-фінансовій установі, що надаються ОСББ/ЖБК .

Також протягом березня між Фондом та містами було підписано 16 меморандумів про співпрацю у межах програми “Енергодім”. 

Зокрема, Фонд розпочав партнерство з Веснянською, Дрогобицькою, Заліщицькою, Борщівською, Кременецькою, Копиченецькою, Тростянецькою, Камінь-Каширською, Іваничівською, Маневицькою, Бережанською, Великогаївською, Гусятинською, Зборівською, Шумською, Великоберезовицькою міськими та селищними радами.

Всього за період дії Програми з вересня 2019 року станом на 31 березня 2021 року між Фондом енергоефективності та громадами було підписано 183 меморандуми про співпрацю.

У другому кварталі 2021 року Фонд планує підписати меморандуми з містами Запорізької, Сумської, Закарпатської, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Рівненської, Львівської, Івано-Франківської та Полтавської областей.

Актуальну інформацію про кількість та географію підписаних Меморандумів про співпрацю, а також деталі про оновлені місцеві Програми підтримки ОСББ-учасників програми «Енергодім» відслідковуйте на карті.

Детальніше про програму “Енергодім” можна дізнатися на сайті https://energodim.org/

Як повідомлялося, 8 квітня Фонд енергоефективності розпочав співпрацю ще з 13 громадами Львівщини.

 

(0) Коментарі(в)