Перейти до основного вмісту

ОСББ «Лазурна 50А» з Миколаєва під час війни завершило реалізацію проєкту: економія енергії — на рівні 31%

ОСББ «Лазурна 50А» з Миколаєва під час війни завершило реалізацію проєкту: економія енергії — на рівні 31%

ОСББ «Лазурна 50А» з Миколаєва під час війни завершило реалізацію проєкту: економія енергії — на рівні 31%

У Миколаєві, одному з найбільш обстрілюваних ворогом міст України, ОСББ «Лазурна 50А» завершило роботи за Програмою «Енергодім» під час повномасштабної війни. Панельна дев’ятиповерхівка 1990 року будівництва, розташована на березі річки, потребувала комплексної модернізації. Постійна вологість та великі тепловтрати значно погіршували умови життя у будинку зі 144 квартирами.

Про Програму «Енергодім» Людмила Анатоліївна Домарацька, голова ОСББ «Лазурна 50А», дізналися під час зустрічі, яку організував Центр енергоефективності Миколаєва. «Відтоді я почала вивчати все про Програму Фонду — які можливості вона надає, яка процедура реалізації заходів, як у ній взяти участь, — коментує вона. — Після цього провела своєрідну інформаційну кампанію серед мешканців, тому на загальних зборах позитивне рішення про участь ухвалили майже одноголосно. Адже технічний стан нашого будинку був дійсно поганим: шви між панелями у багатьох місцях розійшлися, що підвищувало вологість, сприяло появі плісняви у квартирах, восени та взимку у всіх приміщеннях було холодно, хоча суми у платіжках були великі. До участі у Програмі Фонду ми цікавилися герметизацією швів, але зрозуміли, що лише цей захід не забезпечить довгостроковий результат. Будинок потребував ґрунтовного підходу, який пропонує Фонд енергоефективності».

ОСББ «Лазурна 50А» подало заявку на участь у Програмі «Енергодім» у 2020 році. Реалізацію проєкту перервало повномасштабне вторгнення — Миколаїв опинився під постійним обстрілом російських військ. Та коли фронт змістився далі від міста і дозволили погодні умови, роботи продовжили. «Було досить складно працювати у новій реальності: багато працівників пішли на фронт, відчувалась нестача матеріалів, крім того, значно зросли ціни, — розповідає Людмила Анатоліївна. — Та сміливість надає сили: попри все, ми шукали можливість завершити реалізацію проєкту. Вдячні підрядній організації за відповідальну позицію. Вдячні Фонду за можливість термомодернізовувати житло навіть під час війни, а також за контроль якості робіт».

У межах комплексного пакету заходів Програми «Енергодім», який вибрало ОСББ, у будинку провели роботи з теплоізоляції та улаштування зовнішніх стін, зокрема нижче рівня ґрунту, замінили двері тамбурів під’їздів, віконні блоки у місцях загального користування та вікна і балкони у деяких квартирах, провели утеплення балконів і лоджій.

Основні показники проєкту ОСББ «Лазурна 50А»:


Загальна вартість — 12,9 млн грн, з яких понад 9 млн грн — грант, виплачений Фондом енергоефективності.

Власний внесок співвласників будинку — понад 3,8 млн грн.

Вартість робіт для однієї квартири (площа — 60 м²) — 107,1 тис. грн.

Заощадження після проведених робіт:

Скорочення споживання енергії — 31,1%.

Річна економія коштів на потреби опалення всього будинку — 730,79 тис. грн.

Річна економія коштів на потреби опалення однієї квартири (площа — 60 м²) — 6000 грн.

Річне скорочення викидів СО2 — 218,4 т/рік.

«Від початку заснування ОСББ ми накопичували кошти для покращення умов життя у будинку — їх, зокрема, застосували для сплати власного внеску за Програмою “Енергодім”. Крім того, 1 млн грн нам компенсували з міського бюджету. Ще на 1 млн грн оформили кредит у банку, який наразі виплачуємо. Результатами Програми задоволені всі мешканці — тепер у квартирах сухо, тепло і затишно. Ми щорічно проводимо аналіз показників: після впроваджених заходів кожна квартира на опаленні в середньому економить 50%. Сьогодні реалізація таких проєктів важлива як ніколи — це значна фінансова підтримка, а головне — покращення умов життя. Сподіваємося, наш приклад надихне й інші ОСББ не втрачати надію і не зупинятися на половині шляху».

Сьогодні ОСББ «Лазурна 50А» впроваджує енергоефективні заходи у своєму другому будинку — Фонд схвалив заявку на продовження строку реалізації цього проєкту. Реагуючи на складнощі реалізації Програми «Енергодім» в умовах воєнного стану, у липні цього року таку можливість Фонд надав усім ОСББ. Загальний строк реалізації проєкту тепер становить 36 місяців з правом його продовження ще на 12 місяців.

У вас виникли запитання? Ми радо надамо відповіді на них. За консультацією звертайтеся до регіональних радників Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC та відділу супроводу проєктів Фонду (+38 044 222-95-90, support@eefund.org.ua).

 

Нагадаємо, наразі Фонд приймає заявки за спрощеним пакетом «А» Програми «Енергодім».

 

(0) Коментарі(в)