Перейти до основного вмісту

Відновлення пошкодженої інфраструктури громад. Можливості Фонду

Відновлення пошкодженої інфраструктури громад. Можливості Фонду

Відновлення пошкодженої інфраструктури громад. Можливості Фонду

Актуальні проблемні питання щодо відновлення муніципальної інфраструктури, що постраждала внаслідок воєнних дій, обговорили представники Асоціації міст України, Фонду енергоефективності та органів місцевого самоврядування.

Сьогодні територіальні громади об’єднують спільні проблеми — внаслідок обстрілів російської федерації постраждала інфраструктура, що забезпечує їхню життєдіяльність. Серед основних проблем — зруйнований житловий фонд, теплові електростанції, водогінні та каналізаційні колектори, заклади освіти та культури, а також дорожня інфраструктура. Так, у Великій Писарівці Сумської області питання доріг набуло особливої актуальності, адже це шлях, яким везуть до лікарень поранених військових. У Зеленодольську ж на межі Дніпропетровської та Херсонської областей пошкоджені 72 зі 104 багатоповерхівок. В Охтирці Сумської області підрахували: для ремонту руйнувань необхідно 2 млрд грн (приблизно 200 млн грн вдалося закумулювати 2022 року). Решту коштів міська рада планує залучити зокрема з допомогою донорів.

Юлія Сабатюк, голова Наглядової ради Фонду енергоефективності, розповіла учасникам про можливості, що надає нова Програма «ВідновиДІМ», пілотний етап якої наразі реалізується. «Фонд енергоефективності швидко відреагував на потреби часу, — зазначила вона. — Побачивши масштаби руйнувань, ми сформували концепцію нової Програми. На її реалізацію — від ідеї до запуску — знадобилося 224 дні. За цей час ми провели переговори з європейськими донорами та ініціювали ухвалення необхідної законодавчої бази. Наразі Фонд отримав заявки, за якими виплатить майже 127 млн грн. Загалом на пілотний етап Європейський Союз виділив 5 млн євро. Звертаю увагу, що брати участь у Програмі можуть будинки, у яких не зруйновані несучі конструкції. Ми ретельно стежимо за дотриманням усіх вимог, зокрема до підрядних організацій, які повинні мати мінімум трирічний досвід у будівельній галузі. Це гарантує якісний результат, який вже бачимо на прикладі перших відремонтованих будинків в Ірпені».

 

Сьогодні Фонд енергоефективності працює над розширенням можливостей Програми «ВідновиДІМ». Зокрема, над збільшенням зони її дії (пілотний етап реалізується у Київській, Сумській, Чернігівській та Житомирській областях). Крім того, обговорюється питання участі у Програмі будинків, у яких не створені ОСББ (зараз отримати гранти можуть тільки ОСББ). Актуальне і збільшення максимальної суми гранту (сьогодні це 6 млн грн). «Механізм Програми по-справжньому ефективний, — прокоментувала Юлія Сабатюк. — ОСББ отримує аванс у розмірі 70% гранту, що дає змогу закупити необхідні матеріали і почати відновлювальні роботи. Після завершення робіт і перевірки стану їх виконання надається другий транш гранту — 30%. Отже, за цією Програмою фінансування відбувається на безповоротній основі та покриває 100% витрат ОСББ. Якщо ви зацікавлені в участі у Програмі, звертайтеся за компетентними консультаціями до Відділу супроводу проєктів Фонду енергоефективності».

Більше про Програму «ВідновиДІМ» читайте на сайті.

 

(0) Коментарі(в)