Перейти до основного вмісту

ОСББ “Молодіжний Переяслав” модернізувало систему опалення за програмою “Енергодім”

ОСББ “Молодіжний Переяслав” модернізувало систему опалення за програмою “Енергодім”

ОСББ “Молодіжний Переяслав” модернізувало систему опалення за програмою “Енергодім”

Інвестиція у енергоощадність своєї оселі є найкращим варіантом заощадження коштів у майбутньому. Варто почати з модернізації системи опалення, яка дасть економію у платіжках за комунальні послуги практично одразу після завершення робіт.

Мешканці будинку з ОСББ “Молодіжний Переяслав” у місті Переяслав постійно скаржилися на холод у квартирах, великі тепловтрати та захмарні суми у платіжках за тепло.

Тож у грудні 2019 року вони подали заявку на участь у програмі “Енергодім”: обрали пакет А “Легкий”, впровадження енергозаходів за яким вирішило ці проблеми. 

Наприкінці квітня 2021 року ОСББ отримало останню частину гранту, загальна сума якого складає понад 466 тис. грн або 60% вартості проекту за умовами Програми. 

Характеристики будинку

Їх п'ятиповерховий будинок збудований у 1980 році, має 94 квартири та 6 під'їздів, у ньому живуть 94 співвласники.

Мешканці обрали пакет А “Легкий”, за яким встановили індивідуальний тепловий пункт (ІТП), тепловий лічильник та автоматичні (балансувальні) клапани, що дало змогу забезпечити рівномірний розподіл тепла у будинку.

До цього, мешканці взяли участь у інших програмах підтримки, за якими утеплили технічний поверх та встановили нові вікна у місцях загального користування.

Детальніше про всі заходи, впроваджені в будинку ОСББ “Молодіжний Переяслав”, дивіться на карті проектів: https://bit.ly/2K4hvAb

1

Основні показники проекту

Загальна вартість проекту -  761,6 тис. грн, з яких близько 466,3 тис. грн або 60% грант за програмою, зокрема:

- 11,9 тис. грн - за енергоаудит

- 36,9 тис. грн - за розробку проектної документації та її експертизу

- 417,5 тис. грн - за роботи, матеріали та обладнання

Власний внесок співвласників загалом -  295,26 тис. грн.

Вартість робіт на кожну квартиру склала 48,92 грн/м2 або 2935 грн для квартири площею 60 кв/м2.

Тривалість проекту - 17 місяців (12.2019-04.2021).

Заощадження

Розрахункова економія після впроваджених заходів складає 153,1 тис. кВт∙год/рік або 240,4 тис. грн/рік. 

Таким чином споживання енергії скоротиться на 12,2%.

Заявлене річне скорочення викидів СО2 - 144 тонн/рік. 

2

“Після проведених енергозаходів температура у квартирах у різних частинах будинку зрівнялася. Також ми вже у перший місяць після реалізації заходів отримали економію у платіжках за опалення. До прикладу, економія за споживання тепла за трикімнатну квартиру площею 63 м2 у порівнянні з аналогічною квартирою у будинку поруч без лічильника та ІТП, у перший місяць була 320 грн, а потім 450 грн”, - розповідає Надія Ієговська, голова правління ОСББ “Молодіжний Переяслав”.

“Енергодім” - комфорт та економія у ваш дім”. Детальніше про Програму: https://energodim.org/

Регіональні радники нададуть безкоштовні консультації з будь-яких питань щодо Програми, їх контакти за посиланням: https://bit.ly/37wJodf

Програма «Енергодім» фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН.

 

 

 

 

 

(0) Коментарі(в)