Перейти до основного вмісту

Завершився ремонт пошкодженого внаслідок обстрілів будинку в Житомирі — ОСББ «Чумацький шлях 4»

Завершився ремонт пошкодженого внаслідок обстрілів будинку в Житомирі — ОСББ «Чумацький шлях 4»

Завершився ремонт пошкодженого внаслідок обстрілів будинку в Житомирі — ОСББ «Чумацький шлях 4»

Багатоповерхівка на вулиці Чумацький шлях у Житомирі зазнала руйнувань у березні 2022 року — тоді на півночі України відбувалися активні бойові дії. Внаслідок вибухової хвилі від ракетного удару по сусідньому будинку тут були пошкоджені вікна, двері, фасади, дах і навіть інженерні мережі. Про Програму «ВідновиДІМ» мешканці цього дому дізналися від Оксани Рафальської, регіональної радниці IFC Програми підтримки Фонду енергоефективності.

«Програма “ВідновиДІМ” — дійсно унікальний інструмент, який надає змогу провести комплекс робіт і повністю відновити будинок, — розповідає Майя Федорівна Гунька, голова ОСББ “Чумацький шлях 4”. — Тому ми провели збори співвласників будинку і вирішили створити ОСББ. Після цього подали заявку на участь у Програмі Фонду. І вже наприкінці лютого цього року отримали перший транш гранту — 70% вартості проєкту. Одразу знайшли підрядників і почали встановлювати нові вікна і двері. А закінчили відновлювальні роботи у вересні — тобто за пів року ми повністю відремонтували будинок, і мешканці всіх 60 квартир змогли повернутися у власні домівки. Задоволені і якістю робіт, яку перевіряють фахівці, і механізмом Програми, який передбачає надання першого траншу гранту авансом, і швидкістю відновлення».

Фонд енергоефективності виплатив ОСББ «Чумацький шлях 4» грант — понад 2,6 млн грн. За ці кошти у житловому будинку замінили пошкоджені віконні та балконні дверні блоки, замінили зовнішні та внутрішні тамбурні двері, відремонтували фасади і конструкцію даху, відновили зруйновані інженерні системи, зокрема опалення, холодного та гарячого водопостачання, каналізації, газопостачання, електричних мереж.

«Ми реалізуємо Програму “ВідновиДІМ” майже рік — за цей період отримали від ОСББ більше 230 заявок на суму понад 484,5 млн грн, — коментує Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності. — В кінці вересня перейшли до впровадження основного етапу цієї ініціативи. Запрошуємо долучатися і ремонтувати пошкоджене ворогом — тепер це можуть робити ОСББ з будь-яких областей України. На черзі — розширення заходів, які можна реалізувати за отриманий грант. Плануємо додати можливість виконання ремонтів в місцях загального користування та передбачити інклюзивну складову».

Наприкінці вересня дія Програми «ВідновиДІМ» з шести областей поширилася на всю Україну, крім тимчасово окупованих територій і територій активних бойових дій. ОСББ, які розташовані на території, де ведуться або велися бойові дії, відтепер можуть подавати до Фонду або витяг з протоколу засідання правління, або витяг з протоколу загальних зборів. Грант у межах Програми покриває 100% вартості робіт і матеріалів, максимальна сума — 7,2 млн грн. Брати участь у ній можуть будинку без порушення механічної стійкості та несучої здатності конструкцій. Якщо такі пошкодження наявні, їх слід усунути до подання документів до Фонду. Всіх підрядників і виконавців послуг вибирають виключно ОСББ — Фонд не впливає на це рішення.

Ваш будинок пошкоджений внаслідок війни? Потрібна консультація? У кожній області України працюють регіональні радники Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC. За консультацією можна звернутися і до відділу супроводу проєктів: +38 (044) 222-95-90, support@eefund.org.ua.

 

Ознайомитися з останніми змінами у Програмі «ВідновиДІМ».

Share:

(0) Коментарі(в)