Перейти до основного вмісту

Меморандум Фонду енергоефективності та Охтирської міської ради

Меморандум Фонду енергоефективності та Охтирської міської ради

Меморандум Фонду енергоефективності та Охтирської міської ради

Сьогодні, 11 липня Фонд підписав меморандум про співпрацю з Охтирською міськрадою. Головна мета сторін — об’єднання зусиль для впровадження енергоефективних заходів у житловому фонді та реалізації програм з відновлення будинків, зруйнованих або пошкоджених внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

«Спільна робота з місцевими громадами задля відбудови країни і побудови її енергонезалежного майбутнього надзвичайно важлива, — коментує Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності. — Сумська область, яка значно постраждала від бойових дій, потребує особливої уваги — як у напрямі ремонту пошкоджених будинків, так і у напрямі поліпшення умов проживання у всіх багатоповерхівках. Впровадження енергоефективних заходів дасть змогу мешканцям Охтирки суттєво економити ресурси, отже — зменшити витрати на комунальні послуги, покращити зовнішній вигляд будівель, подовжити строк їхньої експлуатації та загалом підвищити рівень комфорту у них. Відновлення житлового фонду територіальної громади вже розпочалося — у Програмі “ВідновиДІМ” Фонду беруть участь 8 ОСББ з Охтирки».

Меморандум Фонду енергоефективності та Охтирської міської ради

Серед планів Фонду та Охтирської міськради — проведення тренінгів, практикумів із залученням фахівців українських і міжнародних структур, навчання представників ОСББ, об’єднаних територіальних громад, органів місцевого самоврядування, місцевих державних (військових) адміністрацій. Разом планують розробляти методичні рекомендації щодо реалізації заходів з енергоефективності та матеріали щодо порядку дій у разі пошкодження або руйнування будинків внаслідок бойових дій. Це дасть змогу популяризувати енергоефективні ініціативи та поширити інформацію щодо можливостей відновлення житла.

«Ми усвідомлюємо необхідність створення центрів навчально-консультаційної допомоги, зокрема для пріоритетної форми управління — ОСББ, — зазначає Єгор Фаренюк. — Надання кваліфікованих консультацій і проведення роз’яснювальної роботи значно пришвидшить реалізацію важливих ініціатив. Часто українці просто не знають, де отримати фінансову допомогу, наприклад на ремонт будинків. Натомість такі можливості вже є, серед них — Програма “ВідновиДІМ” Фонду енергоефективності. Крім того, важливо разом напрацьовувати проєкти нормативно-правових актів, спрямованих на вдосконалення законодавства для більш ефективного впровадження реформ з енергоефективності та для регулювання робіт з ремонту будинків».

Наразі Фонд енергоефективності реалізує дві програми: «Енергодім», у межах якої ОСББ отримують гранти — від 40 до 70% вартості енергоефективних проєктів, та «ВідновиДІМ», що компенсує 100% робіт з відновлення пошкоджених внаслідок війни будинків. Учасниками Програми «Енергодім», яка діє з 2019 року, стали майже 65 000 домогосподарств, яким Фонд компенсував понад 885 млн грн. Учасниками Програми «ВідновиДІМ», що стартувала у листопаді 2022 року, вже є понад 7500 домогосподарств. Розмір грантів за поданими проєктами — близько 290 млн грн.

Нагадаємо, на Сумщині вже ремонтують пошкоджені внаслідок війни будинки.

Share:

(0) Коментарі(в)