Перейти до основного вмісту

Як оптимізувати споживання електроенергії: практичні поради

Як оптимізувати споживання електроенергії: практичні поради

Як оптимізувати споживання електроенергії: практичні поради

Енергоефективність - найбільш надійна зброя у боротьбі проти енергетичного шантажу та політичного тиску країни агрнесорки на всю Європу.

Крім того, ефективне використання енергоресурсів дає можливість: 

- суттєво економити сімейний бюджет;

- знизити кількість шкідливих викидів у навколишнє середовище;

- знизити енергоємність економіки країни;

- підвищити комфорт у приміщеннях.

Росія здійснює масовані ракетні обстріли української інфраструктури і, як наслідок, енергосистема зазнає критичних навантажень. Уряд закликав найближчими днями максимально скоротити використання електроенергії, особливо у період з 17.00 до 23.00.

Це буде важливим внеском для стабілізації енергетичної системи нашої країни. 

Тож ми підготували кілька практичних порад щодо того, як сучасній людині, не погіршуючи рівень комфорту, оптимізувати споживання енергії у своєму домі. 

1. Використовуйте енергозберігаючі лампи.

Заміна ламп розжарювання в квартирі може дати економії до 15% лише на освітленні. П’ять енергозберігаючих ламп потужністю 20 ват споживають стільки ж струму, як одна звичайна «сотка», а кожна із них має такий самий за яскравістю, а часом навіть і більший світловий потік.

2. Йдучи з приміщення, гасіть світло.

В одній кімнаті не використовуйте більше одного світильника, а йдучи з приміщення, гасіть світло. Це є найпростішим та одним з найефективніших способів економити електроенергію.

3. Максимально використовуйте природне освітлення.

Тримайте чистими вікна, адже пил здатен затримувати до 50% світла, звільняйте зону перед вікнами від зайвого та облаштуйте робочу зону якнайближче до вікна.

4. Не залишайте електроприлади в режимі «очікування».

Більшість електроприладів активно експлуатуються лише по кілька годин на добу. В інший час вони знаходяться в режимі очікування, поглинаючи при цьому електроенергію. Так зване фантомне навантаження здатне з’їдати до 15% електроенергії. Тому доцільно вимикати з розетки комп’ютер, телевізор та інші електроприлади. 

5. Використовуйте енергозберігаючі побутові прилади. 

Сучасна енергозберігаюча побутова техніка споживає набагато менше енергії, ніж будь-яка інша. А обираючи економічний режим роботи такої техніки можна заощаджувати до 40 % енергії.

6. Користуйтесь енерговитратними приладами вночі.

У нічний час навантаження на електромережу найменше. Але не варто вмикати багато приладів одночасно.

7. Перевірте та у разі потреби подбайте про заміну старої проводки. 

Іноді підвищене споживання електрики виникає через застарілу електропроводку. У цьому випадку потрібно замінити її, це дозволить не лише заощадити, а й підвищити пожежну безпеку приміщення.

8. Мінімізуйте використання електрики в місцях загального користування будинку

По можливості вимикайте світло в місцях загального користування, подбайте про встановлення світильників з датчиками руху або ж з використанням інших систем, що підтримують функції димірування – регулювання інтенсивності світла в залежності від добового часу або індивідуальних особливостей приміщення тощо. Мінімізуйте користування ліфтами, віддайте перевагу пересуванню сходами.

Share:

(0) Коментарі(в)