Перейти до основного вмісту

Ринок енергоаудиторів потребує кваліфікованих фахівців: навчання для студентів продовжуються

Ринок енергоаудиторів потребує кваліфікованих фахівців: навчання для студентів продовжуються

Ринок енергоаудиторів потребує кваліфікованих фахівців: навчання для студентів продовжуються

Розвиток і масштабування навчального курсу «Підготовка енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності» має стабільну позитивну динаміку. 

Днями Тарас Оборонов, експерт із енергозбереження та енергоефективності Фонду енергоефективності та Артур Денисенко, координатор проєктів німецького товариства  GIZ, розповідали про функціональні обов’язки енергоаудиторів та перспективи на ринку енергоаудиту житлового фонду у  Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Згодом до практичних занять зі слухачами та слухачками курсу долучилися тренер GIZ та розробник програмного забезпечення й алгоритму проведення енергоаудиту Сергій Наскальний.

Програма курсу триває три тижні, складається з очного та заочного навчання та завершується складанням іспиту, і за умови успішної здачі – отриманням сертифікату.  

Фактично проведення курсів забезпечує професорського-викладацький склад кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики університету. Троє доцентів кафедри успішно пройшли навчання на базі міжнародного центру  GIZ й отримали сертифікати.

«Одним з компонентів діяльності GIZ є створення ринку енергоаудиту не лише громадських, але й житлових споруд та підготовка енергоаудиторів для Фонду енергоефективності. Більше того, на прохання Уряду України GIZ розробив національну програму підготовки енергоаудиторів, яка б функціонувала й після завершення проєкту. Адже на новоствореному ринку енергоаудиту України склалась парадоксальна ситуація: є фінансовий ресурс, бракує кваліфікованих фахівців».

Представники університету наголошують, що актуальність наповнення освітньої програми та відповідна матеріально-технічна база ІФНТУНГ гарантує високі стандарти викладання передбачених для енергоаудиторів дисциплін. 

Нагадаємо, що з вересня 2019 року у  Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу стартували курси професійної підготовки фахівців із сертифікації енергетичної ефективності й обстеження інженерних систем будівель і споруд.

2

1

3

5

 

(0) Коментарі(в)