Перейти до основного вмісту

Співпраця громади й ОСББ: програму підтримки модернізації багатоповерхівок обговорили в Одеській області

Співпраця громади й ОСББ: програму підтримки модернізації багатоповерхівок обговорили в Одеській області

Співпраця громади й ОСББ: програму підтримки модернізації багатоповерхівок обговорили в Одеській області

Фонд енергоефективності у лютому розпочав серію презентацій успішних регіональних програм підтримки ОСББ.

Пілотним регіоном стала Одещина, де сьогодні відбувся онлайн-захід для ОСББ, під час якого представники міста Южне та Одеської ОДА поділилися досвідом впровадження ефективної програми співфінансування заходів з енергоефективності.

Учасниками заходу стали представники Фонду енергоефективності, IFC, Одеської обласної державної адміністрації, Южненської міської ради, ОСББ з міст Южне, Ізмаїл, Болград, Біляївка, Чорноморськ, Теплодар, Подільськ.

Під час заходу ОСББ почули про переваги та можливості програми “Енергодім”, як громади Одещини підтримують енергоефективні ініціативи, як долучитися до таких програм та отримати фінансування одразу з декількох джерел.

Про програму “Енергодім” та співпрацю з містами розповів Юрій Збираник, начальник відділу по роботі з регіонами Фонду енергоефективності. За його словами наразі в Україні діють близько 130 місцевих програм співфінансування заходів за програмою “Енергодім” із загальним фінансуванням понад 160 млн грн, з них 18 програм – у цьому році профінансовано на суму 42,5 млн грн.

Місцеві програми співфінансування допомагають ОСББ погасити відсотки за кредитом (або частину тіла кредита) та роблять його фактично безвідсотковим, тобто, суттєво зменшують фінансове навантаження на учасників програми “Енергодім”, - підкреслив Юрій Збираник.

Станом на 31 січня поточного року до Фонду надійшло 34 заявки на участь у програмі “Енергодім” від ОСББ з Одеської області, з яких 19 – за пакетом Б “Комплексний”. Зокрема, з Одеси надійшло 29 заявок, з Южного – 4.

У свою чергу, присутня на заході Наталія Баскіна, заступниця начальника відділу ЖКГ Южненської міської ради повідомила, що 8 квітня 2021 року між Фондом енергоефективності та Южненською міською радою було підписано меморандум про співпрацю, а 21 жовтня 2021 року міськрада затвердила програму надання фінансової підтримки ОСББ- учасникам програми “Енергодім”. 

За умовами цієї програми ОСББ-учасники мають можливість отримати 10% компенсації вартості будівельних робіт.

Вона також повідомила, що наразі учасниками програми “Енергодім” з міста Южне є чотири ОСББ: “Приморська-13”,Мирний-26”, “Кондомінімум-16” та “Шевченка-5”. З них три останніх увійшли до переліку перших 500 учасників Програми, які отримають підвищений грант Фонду.

ОСББ подають нам заявку, коли вони вже пройшли верифікацію свого проекту у Фонді, пройшли експертизу та отримали грант за програмою “Енергодім”. Станом на зараз нам подали відповідні документи два ОСББ –  “Приморська-13” таМирний-26”, – додала Наталія Баскіна.

Загалом у місті Южне налічується 70 багатоквартирних будинків, з яких 57 – ОСББ.

Карта міст, що вже співпрацюють з Фондом за посиланням: https://bit.ly/343coqJ

Фахівці Фонду планують у лютому провести аналогічні зустрічі із Сумською, Тернопільською та Миколаївською міськими радами.

 

 

 

(0) Коментарі(в)