Перейти до основного вмісту

Фонд енергоефективності розпочав співпрацю з трьома громадами Волині

Фонд енергоефективності розпочав співпрацю з трьома громадами Волині

Фонд енергоефективності розпочав співпрацю з трьома громадами Волині

Три громади Волинської області підтримали початок реалізації проектів з комплексної енергомодернізації житла та розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності у межах програми “Енергодім”.

Ці наміри закріплені у відповідних меморандумах, що були підписані в онлайн-форматі 11 березня між керівництвом Фонду енергоефективності та головами громад Іваничів, Маневичів та Камінь-Каширського.

Під час заходу Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності презентувала учасникам можливості та переваги програми “Енергодім” для ОСББ, а також детально розповіла про грантову політику Фонду.

Волинь - це моя Батьківщина. Приємно, що ми посилюємо співпрацю шляхом підписання меморандумів з Іваничівською та Маневицькою селищними радами, а також з Камінь-Каширською міською радою. Ми розраховуємо, що інші жителі, які ще не створили ОСББ у своїх будинках, об'єднаються, щоб разом провести термореновацію спільного житла”, - зазначила Юлія Головатюк-Унгуряну.

1

Вона також повідомила, що загалом з Волинської області до Фонду вже надійшло 93 заявки ОСББ на участь у програмі “Енергодім”.

За словами Олександра Гаврилюка, голови Маневицької селищної ради, на найближчій черговій сесії, яка запланована на кінець березня-початок квітня планується затвердити нову програму підтримки ОСББ, щоб допомогти вирішенню багаторічних проблем жителів.

З 2016 року у нас були зареєстровані перші ОСББ...На сьогодні ми взяли участь у поліпшенні умов життя для 5 ОСББ у Маневичах. З них 2 ОСББ є учасниками програми “Енергодім”, - розповів Олександр Гаврилюк.

2

У свою чергу, Лідія Томашевська, голова Іваничівської селищної ради зазначила, що питання підвищення енергоефективності було одним з її ключових завдань в передвиборчій програмі на посаду голови ОТГ.

У нас зареєстровано 35 ОСББ, але, на жаль, досвіду роботи по програмі “Енергодім” ми не маємо. Я думаю, що колеги, які вже співпрацюють з Фондом у цьому напрямку дадуть нам поштовх і ми вийдемо на перше місце в Іваничах!”, - зазначила Лідія Томашевська.

3

Водночас, Камінь-Каширська громада налічує 90 багатоквартирних будинків, в тому числі 2 ОСББ.

Впровадження енергозберігаючих заходів у бюджетній сфері та підтримка енергомодернізації багатоквартирних будинків - один із пріоритетних напрямків Камінь-Каширської міської ради”, - зазначив Віктор Пась, Камінь-Каширський міський голова.

Вищезазначені громади не мають власних програм підтримки ОСББ у впровадженні енергоощадних заходів, однак планують їх розробити та затвердити.

Актуальну інформацію про кількість та географію  підписаних Меморандумів про співпрацю, а також деталі про оновлені місцеві Програми підтримки ОСББ-учасників Програми «Енергодім» відслідковуйте на карті.

Детальніше про програму “Енергодім” можна дізнатися на сайті https://energodim.org/

Як повідомлялося, Фонд енергоефективності підписав меморандуми про співпрацю з чотирма громадами з Миколаївщини.

Станом на 3 березня 53 громади затвердили енергоефективні програми підтримки ОСББ.

 

(0) Коментарі(в)