7 громад Херсонщини розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності у межах програми “Енергодім”
7 міських та селищних рад Херсонщини підтримали початок реалізації проектів з комплексної енергомодернізації житла українців та розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності у межах програми “Енергодім”.
Ці наміри закріплені у відповідних меморандумах, які були підписані в онлайн-форматі 19 лютого між керівництвом Фонду енергоефективності та міських і селищних рад Херсона, Скадовська, Асканії-Нової, Каланчака та Берислава.
Також до онлайн-церемонії долучилося місто Олешки з Херсонської області, відповідний меморандум з яким Фонд підписав наприкінці грудня 2020 року.
Під час заходу Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності повідомила, що станом на 12 лютого Фонд отримав 380 заявок ОСББ на участь у програмі. Загальна вартість поданих до програми енергоощадних проектів зросла до 2,78 млрд грн.
“Підписання цих меморандумів - це перший крок, який підтверджує наше бажання співпрацювати з регіонами. Далі ми розраховуємо на затвердження у містах власних програм підтримки та відповідного фінансування проектів для ОСББ, які братимуть участь у програмі “Енергодім”, - зазначила Юлія Головатюк-Унгуряну.
Вона також зауважила, що одним із супутніх завдань програми “Енергодім” є пом'якшення наслідків зміни клімату.
“Наразі учасниками програми є понад 32 тисячі сімей. Якщо будуть реалізовані проекти, які у нас на сьогодні в роботі, то щорічно Україна скорочуватиме обсяги викидів СО2 у повітря на 43,7 тисяч тонн”, - додала очільниця Фонду.
У свою чергу, керівники міських та селищних рад привітали присутніх з вдалим початком партнерських відносин та висловили сподівання на подальше поглиблення співпраці з Фондом.
“З ростом тарифів і падінням доходів населення всі розуміють, що наше майбутнє - за теплозбереженням. У нас є розуміння, як запустити ці масштабні проекти за підтримки громади”, - зазначив Євген Рищук, Олешківський міський голова.
Він також додав, що власна програма підтримки ОСББ має бути затверджена найближчим часом. У місті 76 багатоквартирних будинків, з яких 21 ОСББ.
“Ми хочемо бути одним із прикладів, як в маленькій громаді можуть реалізовуватися такі масштабні проекти”, - підкреслив Вадим Поліщук, селищний голова Асканія-Нова.
Наразі у цьому селищі налічується 20 багатоповерхових житлових будинків, з них 15 ОСББ.
У свою чергу, у Херсоні раніше працювала міська програма «Теплі кредити» з відшкодуванням 30% тіла кредиту за рахунок коштів місцевого бюджету. Наразі влада міста планує розробити власну програму та адаптувати її під програму «Енергодім».
У Херсоні 1831 багатоквартирний будинок, у якому створено 754 ОСББ.
Скадовськ наразі затвердив аналогічну програму підтримки ОСББ з фінансуванням 100 тис грн. Загальна кількість багатоквартирних будинків у місті - 65, з яких 49 з ОСББ.
У Бериславі завершилась відповідна міська програма у 2019 році, найближчим часом влада міста планує розробити і затвердити нову. У місті налічується 97 багатоповерхових будинків, в яких створено 26 ОСББ.
Також нещодавно Фонд розпочав аналогічну співпрацю з міською владою Каховки, яка вже затвердила власну програму під “Енергодім” та виділила відповідне фінансування на підтримку ОСББ у впровадженні енергоощадних заходів у будинках.
Присутній на онлайн-заході Михайло Гінкул, заступник директора Херсонської обласної дирекції Укргазбанку поділився практичним досвідом кредитування ОСББ у регіоні для впровадження енергоефективних заходів у багатоповерхівках. Цей банк є партнером Фонду енергоефективності з серпня 2019 року.
Зокрема, Укргазбанк надає кредити ОСББ з правом дострокового погашення для проектів за пакетом “А” “Легкий” програми “Енергодім” терміном до 5 років, для пакету “Б” “Комплексний” - до 10 років.
При цьому банк не вимагає у ОСББ сплати власного внеску та кредитує до 100% вартості проекту під фіксовану відсоткову ставку від 12,5% річних до 13,98% в залежності від терміну кредитування, яка нараховується на фактичну суму боргу.
Також банками-партнерами Фонду наразі є Кредобанк та ПриватБанк.
Зауважимо, що Фонд енергоефективності не вимагає отримання кредиту та не обмежує ОСББ у виборі банку для отримання позики на реалізацію енергоощадних заходів, якщо у цьому є потреба. Тобто, співвласники можуть взяти кредит як у банках-партнерах Фонду, так і в інших банках або фінансових установах.
При цьому, ОСББ можуть залучити підрядника на умовах відстрочки/розстрочки і розрахуватися з ними отриманими коштами від Фонду.
Актуальну інформацію про кількість та географію підписаних Меморандумів про співпрацю, а також деталі про оновлені місцеві Програми підтримки ОСББ-учасників Програми «Енергодім» відслідковуйте на карті.
Детальніше про програму “Енергодім” можна дізнатися на сайті https://energodim.org/
(0) Comments