Skip to main content

Все про спрощений пакет «А» під час вебінару для ОСББ Миколаївщини

Все про спрощений пакет «А» під час вебінару для ОСББ Миколаївщини

Все про спрощений пакет «А» під час вебінару для ОСББ Миколаївщини

Фонд енергоефективності взяв участь у вебінарі, який організував проєкт «ECENTER» — Центр житлового фонду та розвитку підприємств Миколаєва. Учасники заходу — представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків — дізналися про зміни Програми «Енергодім» і можливості, які надає встановлення індивідуального теплового пункту в будинку.

«З початком війни ми призупинили прийом нових заявок за обома пакетами Програми “Енергодім” і почали шукати нові шляхи допомоги ОСББ, — зазначив Дмитро Сирих, начальник відділу верифікації Фонду енергоефективності. — Так вирішили спростити пакет “А”, який тепер має лише два заходи: встановлення або модернізація індивідуального теплового пункту (обов’язково) і встановлення вузла комерційного обліку тепла (за необхідності). Зменшення використання енергії шляхом погодозалежного регулювання температури дасть змогу учасникам Програми швидко відчути результати впроваджених заходів. Протягом 2023 року плануємо отримати приблизно 100 заявок від ОСББ, прогнозований обсяг виплачених грантів — 50 млн грн. Ці ОСББ вже матимуть досвід роботи з Фондом — їм буде легше реалізовувати інші енергоефективні заходи після відновлення прийому відповідних заявок. Термін впровадження проєкту за спрощеним пакетом обмежений шістьма місяцями (з можливістю продовження ще на три місяці) — такий механізм покликаний забезпечити максимальний ефект за мінімальні строки. Сприяє цьому і процедура участі, яка передбачає меншу кількість документів».

Зокрема, ОСББ слід провести загальні збори і ухвалити рішення про участь у Програмі «Енергодім». Нагадуємо, що під час війни співвласники можуть голосувати віддалено, ставлячи електронні підписи. Крім того, необхідно отримати енергетичний сертифікат будівлі до впровадження заходів і надати Фонду матеріали фотофіксації. Після проведення робіт до Фонду слід подати, зокрема, копії актив приймання виконання будівельних робіт (за формою № КБ-2в), енергетичний сертифікат, звіт за результатами перевірки впровадження проєкту з фотофіксацією, а також паспорт обладнання, що підтверджує його відповідність технічним вимогам.

Виплата гранту за спрощеним пакетом «А» здійснюється одним траншем і становить 40% вартості проєкту. Загальна сума гранту не може перевищувати 500 000 грн (робота, матеріали, два сертифікати і здійснення технічного нагляду). Діє окреме обмеження на компенсацію витрат на енергетичні сертифікати — 15 000 грн на один. Грант не покриває витрати на розробку проєктої документації, яка не потрібна для погодження заявки. Для допомоги ОСББ у виборі підрядників розроблені граничні питомі вартості на основні заходи, які допомагають орієнтуватися у ринкових цінах.

З 2017 до 2022 року в Миколаєві встановлені 43 теплові пункти за програмами компенсації теплих кредитів і Програмою «Енергодім» Фонду енергоефективності. Спрощення пакету «А» дасть змогу суттєво збільшити кількість термомодернізованих будинків, отже — покращити умови життя у багатоповерхівках і зробити їх більш енергоефективними. Фонд вже розпочав прийом заявок.

Залишилися запитання? У кожній області України працюють регіональні радники Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC, готові надати консультації. Крім того, ви можете звернутися до відділу супроводу проєктів Фонду за телефоном +38 (044) 222-95-90 або на електронну пошту support@eefund.org.ua.

Детальніше про Програму «Енергодім» читайте на сайті.

 

(0) Comments