Skip to main content

Франківське ОСББ «Китайська стіна 54»: скорочення споживання енергії — майже 40%

Франківське ОСББ «Китайська стіна 54»: скорочення споживання енергії — майже 40%

Франківське ОСББ «Китайська стіна 54»: скорочення споживання енергії — майже 40%

У складі івано-франківської дев’ятиповерхівки 1983 року будівництва — 6 під’їздів і 214 квартир. До участі у Програмі «Енергодім» цей будинок мав один з найвищих у місті показників споживання тепла, який після енергомодернізації знизився майже на 40%. Про Програму представники ОСББ «Китайська стіна 54» дізналися від регіонального радника IFC під час семінару, організованого міською владою. Одразу ж створили ініціативну групу, провели поверховий огляд будинку і почали обговорення з мешканцями.

«На першому етапі було дуже важливо детально роз’яснювати всі деталі — я навіть підготувала для цього інформаційну довідку для кожної квартири про умови та можливості Програми “Енергодім”, — коментує Оксана Ярославівна Іванюк, голова ОСББ. — Панельний будинок не має майбутнього без утеплення — необхідно було діяти. Деякі мешканці нашого дому мали автономне опалення, але на практиці користуватися його перевагами було проблематично — у приміщеннях з’являвся грибок. Адже фасад та покритті будівлі за 40 років потріскалися — тепловтрати досягали занадто високого рівня. У межах участі у Програмі Фонду енергоефективності ми ґрунтовано підходили до вибору підрядних організацій, адже прагнули зробити ремонт максимально якісно».

ОСББ «Китайська стіна 54» обрало комплексний пакет заходів Програми «Енергодім». У будинку виконали роботи з теплоізоляції та улаштування зовнішніх стін, даху, горища та перекриття підвалу, замінили віконні та балконні блоки у квартирах, утеплили і засклили наявні балкони і лоджії, а також провели комплекс робіт з модернізації та облаштування системи вентиляції зі встановленням рекуператорів.

Основні показники ОСББ «Китайська стіна 54»:

Загальна вартість проєкту — 22,7 млн грн, з яких 15,9 млн грн — грант, виплачений Фондом енергоефективності.

Власний внесок співвласників будинку — 6,8 млн грн.

Вартість робіт для однієї квартири (площа — 60 м²) — 103,9 тис. грн (або 1731,8 грн/м²).

Тривалість проєкту — 27 місяців. 

Прогнозовані заощадження:

Скорочення споживання енергії (розраховане енергоаудитором) — 39,7%.

Річна економія коштів на потреби опалення на весь будинок — 1,9 млн грн.

Річна економія коштів на потреби опалення однієї квартири (площа — 60 м²) — 8,5 тис. грн.

Заявлене річне скорочення викидів СО2 — 237,8 т/рік.

«Після закінчення робіт у нашому будинку задоволені всі мешканці, навіть найбільші скептики, — ділиться Оксана Ярославівна. — Адже споживання газу, наприклад у квартирі площею 50 м², знизилося зі 120 до 55 кубів — це значна економія коштів. Тепер у наших оселях неймовірно комфортно, тепло і затишно. Крім того, змінився зовнішній вигляд будинку — зараз це не сіра потріскана панелька, а гарний сучасний дім, на який звертають увагу мешканці всіх сусідніх багатоповерхівок. Наш успішний приклад спонукав і інших франківців задуматися про енергомодернізацію своїх будинків».

Нагадаємо, Фонд енергоефективності відшкодовує учасникам Програми «Енергодім» від 40 до 70 % витрат на реалізацію проєктів з модернізації інженерних систем (пакет «А») та проведення комплексної модернізації, включно з модернізацією інженерних систем та утепленням огороджувальних конструкцій (пакет «Б»).

Під час дії воєнного стану тимчасово призупинено прийом нових заявок на участь у цій Програмі. Але ОСББ, які стали її учасниками до початку війни, мають можливість реалізувати свої проєкти.

Маєте питання щодо реалізації Програми «Енергодім»? У кожній області України працює регіональний радник Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC, готовий відповісти на ваші запитання. За консультацією можна звернутися і до відділу супроводу проєктів Фонду за телефоном +38 (044) 222-95-90 або на електронну пошту support@eefund.org.ua.

Дізнатися більше про Програму «Енергодім» можна на сайті.

Share:

(0) Comments