Програма «ВідновиДІМ»: які заходи компенсує Фонд
Програму «ВідновиДІМ» з відновлення житлових будівель, пошкоджених внаслідок військової агресії російської федерації проти України, Фонд енергоефективності реалізує з 21 листопада 2022 року.
Фонд надає ОСББ фінансування у формі гранту, який виплачується на безоплатній та безповоротній основі у розмірі 100% вартості будівельних робіт, а також матеріалів та обладнання, необхідних для їхнього здійснення. Список таких робіт наведений у Деталізованому переліку прийнятних будівельних робіт та їхніх граничних вартостей. Загальна сума гранту складається з першого та другого траншів і не може перевищувати 7,2 млн грн на один об’єкт відновлення.
Фонд не надає фінансування на витрати, пов’язані з виконанням будь-яких інших видів робіт (послуг), які не визначені як прийнятні заходи згідно з Програмою. Зокрема, не фінансуються витрати на виготовлення проєктно-кошторисної документації, дефектних актів, експертизу, авторський та технічний нагляди.
Виготовлення звітів з технічного обстеження БКБ і розроблення ПКД дають змогу визначити відповідність проєкту вимогам Програми «ВідновиДІМ». Не всі об’єкти підпадають під дію Програми, а тільки ті, що не є аварійними і належать до I та II категорій, визначених згідно з Додатком 3 до Методики обстеження будівель і споруд, пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій, бойових дій та терористичних актів.
Аварійні пошкодження конструкцій, які впливають на їхню несучу здатність та механічну стійкість будівлі, мають бути усунуті до участі у Програмі. Підтвердженням усунення є матеріали фотофіксації та лист від ГІПу/ГАПу проєкту про виконання робіт.
Фонд не відшкодовує вартість робіт, проведених на об’єкті та закритих актами приймання виконаних будівельних робіт до моменту приєднання до Програми «ВідновиДІМ».
Фонд енергоефективності надає фінансування на такі заходи:
Заміна або ремонт пошкоджених світлопрозорих огороджувальних конструкцій (блоків віконних і балконних дверей, вітражів тощо), зовнішніх і внутрішніх тамбурних дверей, зокрема:
- − демонтаж пошкоджених конструкцій;
- − встановлення віконних або дверних блоків у прорізах стін;
- − кріплення віконних або дверних блоків у прорізах стін;
- − ізоляція примикань віконних або дверних блоків до стін будинків і улаштування відливів;
- − улаштування відкосів і підвіконь;
- − ремонт або заміна фурнітури, гумового ущільнення, стулок, склопакетів (зокрема на склопакети з більшим приведеним опором теплопередачі) та інших елементів віконних і балконних блоків.
Ремонт пошкоджень фасадів будівлі (крім протиаварійних робіт з відновлення несучої здатності конструкцій стін), зокрема:
- − встановлення, розбирання, перенесення риштувань, люльок та іншого підіймально-транспортного обладнання (за необхідності);
- − усунення пошкоджень зовнішніх стін, ремонт пошкоджених екранів та огороджень, плит перекриття балконів та лоджій, ремонт пошкоджених стін вхідних тамбурів, ремонт пошкоджених стін навколо віконних і дверних прорізів тощо;
- − відновлення (до стану «перед пошкодженнями») та улаштування теплоізоляційної системи (окрім «клаптикового» утеплення).
Ремонт пошкоджень конструкцій даху і покриття будівлі (крім протиаварійних робіт з відновлення несучої здатності конструкції перекриття верхнього поверху), зокрема:
- − демонтаж і монтаж зовнішніх пристроїв: водостоки, антени, труби, дроти, засоби блискавкозахисту тощо;
- − демонтаж пошкодженої системи покриття (рулонне, хвилясте і напiвхвилясте покриття; лати, крокви зi стояками та пiдкосами з брусiв i колод; дерев’яні мауерлати);
- − влаштування вирiвнювальних стяжок;
- − влаштування пароiзоляцiї;
- − влаштування місць примикань до стін, вентиляційних каналів тощо;
- − укладання лаг по плитах перекриття;
- − влаштування/відновлення теплоізоляції (за її наявності);
- − влаштування/відновлення мембранної плівки;
- − влаштування/відновлення захисної гідроізоляційної покрівлі;
- − влаштування/відновлення парапетів, системи водовідведення з даху будинку; − ремонт пошкоджених вентиляційних, димових каналів, каналізаційних (фанових) стояків та інших інженерних комунікацій у межах технічного поверху/горища та дахової частини;
- − ремонт надбудов ліфтових шахт, дахових котелень чи інших технологічних надбудов (зовнішня дахова частина);
- − влаштування/відновлення покрiвель iз наплавлюваних матерiалiв;
- − заміна/монтаж дерев’яних мауерлатів, крокв із стояками та пiдкосами з брусiв i колод, лат, кобилок, балок, планок та хвилястого і напiвхвилястого покриття;
- − влаштування/відновлення снігового бар’єра та гідробар’єра;
- − проведення робіт із вогнезахисту дерев’яних конструкцій ферм, арок, балок, крокв, мауерлатiв;
- − влаштування/відновлення антикригової системи та снігозатримання;
- − влаштування/відновлення блискавкозахисту.
Ремонт пошкодженого обладнання дахових котелень та інженерних систем, зокрема:
- − котлів, теплогенераторів, хвостових поверхонь нагріву, пальників;
- − димових труб, засобів очищення димових газів, пристроїв нейтралізації конденсату димових газів;
- − ремонт трубопроводів, арматури, обладнання теплогазопостачання в межах приміщення розміщення теплогенерувального обладнання (котельня/топкова тощо);
- − насосів, теплообмінників, гідравлічних роздільників, систем хімічної водопідготовки;
- − засобів захисту обладнання котельні (запобіжних клапанів, групи автоматики безпеки);
- − паливних бункерів твердопаливних котлів та елементів системи паливоподачі; − сигналізаторів та інших елементів сигналізації загазованості, пожежної, охоронної, сигналізації затоплення, оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей, пожежогасіння у приміщенні розміщення теплогенерувального обладнання (котельня/топкова тощо);
- − обладнання автоматики безпеки та автоматичного регулювання роботи котельні, щитів керування;
- − систем автоматизації та диспетчеризації параметрів котельні і теплопунктів у будинках з будинковою котельнею на віддаленому доступі;
- − опалювальних приладів у приміщенні котельні;
- − засобів вентиляції для приміщення котельні;
- − електротехнічного обладнання, електричних розподільних шаф та кабельно-провідникової продукції (в межах заходу);
- − будівельних конструкцій для кріплення обладнання, трубопроводів і димарів;
- − заміна лічильника комерційного обліку газу (вузла обліку газу), електронного коректора об’єму газу, загальнобудинкових вузлів обліку теплової енергії (витрати) на потреби опалення або/та гарячого водопостачання;
- − пусконалагоджувальні роботи;
- − відновлення зруйнованих інженерних систем житлового будинку: опалення, холодного та гарячого водопостачання, каналізації, газопостачання, електричних мереж.
Примітка. Ремонт котельного обладнання не передбачає збільшення потужності котельні в цілому. Допускається ремонт газопроводів, арматури, засобів кріплення за межами приміщення котельні — на зовнішніх стінах будинку/котельні. Такі роботи підлягають компенсації — у межах від вузла обліку газу до приміщення котельні.
На підставі розробленої проєктної документації укладається договір (договори) з підрядниками на виконання робіт. Додатками до договорів є договірні ціни з локальними кошторисами та підсумковими відомостями ресурсів, що містять прийнятні роботи та витрати. Якщо у наданих договірних документах наявні неприйнятні роботи, матеріали, статті витрат, їх необхідно виключити.
Звертаємо вашу увагу, що необхідно складати договірні ціни окремо за такими заходами (для можливості визначення питомої вартості заходів) та вказувати назви заходів разом із назвою об’єкта будівництва:
- − на заміну світлопрозорих конструкцій (опалювальних об’ємів);
- − на заміну світлопрозорих конструкцій (неопалювальних об’ємів — скління балконів/лоджій);
- − на заміну склопакетів;
- − на заміну зовнішніх неметалевих дверей;
- − на заміну зовнішніх металевих дверей;
- − на відновлення зовнішніх стін без утеплення;
- − на відновлення зовнішніх стін з утепленням по основному полю пінополістирольними плитами (зокрема з протипожежними поясами з мінеральної вати);
- − на відновлення зовнішніх стін з утепленням по основному полю мінеральною ватою;
- − на ремонт пошкоджень конструкцій даху/покриття будівлі;
- − на ремонт пошкодженого обладнання дахових котелень та інженерних систем.
Загальна кошторисна вартість будівництва, вказана в Зведеному кошторисному розрахунку об’єкта будівництва та в Експертному звіті (позитивному), є лімітом коштів — як в цілому, так і в розрізі окремих статей витрат за відповідними графами, зокрема вартості будівельних робіт, устаткування та інших витрат. Тобто сума відповідних витрат за всіма договірними цінами проєкту не має перевищувати аналогічні статті витрат, які пройшли експертизу.
В локальних кошторисах і підсумкових відомостях ресурсів необхідно вказувати характеристики матеріалів і конструкцій відповідно до мінімальних технічних умов програми (Додаток 2. Деталізований перелік прийнятних будівельних робіт та їхніх граничних вартостей).
Загальна сума гранту розраховується як сума таких витрат, вказаних в договірній ціні (договірних цінах):
- − прямі витрати;
- − загальновиробничі витрати;
- − прибуток;
- − кошти на покриття адміністративних витрат будівельної організації (якщо підрядник — фізична особа-підприємець, кошти на покриття адміністративних витрат будівельної організації до ДЦ не додаються);
- − кошти на покриття ризиків, пов’язаних з виконанням робіт, але в розмірі, який не перевищує 1,5% (пункт 5.31 КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва»);
- − витрати на придбання та доставку устаткування на будову;
- − податок на додану вартість, якщо підрядник є платником ПДВ (єдиний податок не включається до розрахунку суми гранту).
Нагадуємо, що у кожній області України працює регіональний радник Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC. Крім того, якщо у вас є питання щодо реалізації Програми «Енергодім», за консультацією можна звернутися до відділу супроводу проєктів Фонду енергоефективності за телефоном +38 (044) 222-95-90 або на електронну пошту support@eefund.org.ua.
Детально про Програму «ВідновиДІМ» читайте на сайті
(0) Comments