Skip to main content

Економія коштів і збільшення вартості квартир: приклад ОСББ у Житомирі

Економія коштів і збільшення вартості квартир: приклад ОСББ у Житомирі

Економія коштів і збільшення вартості квартир: приклад ОСББ у Житомирі

Енергомодернізація під час війни діє! Підвищення рівня комфорту проживання і вартості нерухомості, економія на платіжках за комунальні послуги, покращення технічного стану будинку, зменшення викидів СО2 — переваг участі у Програмі «Енергодім» безліч. І тисячі українців вже змогли відчути їх на собі. Серед таких — мешканці дев’ятиповерхівки у Житомирі. Зведена 1976 року, вона, звісно, не вирізнялася високими показниками енергоефективності. Тому тутешнє ОСББ — «Київська 53, Житомир» — подало заявку на участь у Програмі «Енергодім», яку реалізує Фонд енергоефективності. Зібравши необхідні документи та провівши відповідні експертизи, воно отримало грант на енергомодернізацію будівлі.

Житомирське об’єднання співвласників багатоквартирного будинку обрало пакет заходів А «Легкий». Під час реалізації проєкту тут провели комплекс робіт, зокрема зробили теплоізоляцію та замінили трубопровід системи внутрішнього теплопостачання у неопалювальних приміщеннях, гідравлічне балансування системи опалення — встановили автоматичні клапани, замінили зовнішні двері та облаштування тамбурів зовнішнього входу, відремонтували віконні блоки і блоки балконних дверей у місцях загального користування.

«Після проведених робіт у будинку стало значно тепліше, зникли проблеми з постійним ремонтом труб теплопостачання, — зазначила Оксана Рафальська, регіональна радниця IFC у Житомирській області. — Аварійний стан системи спричиняв значні незручності для всіх мешканців дому (а це 96 квартир!). Та отриманий грант дав змогу усунути цю проблему й підвищив рівень комфорту. Також, що важливо у непростій економічній ситуації, зменшилась сума, яку власники квартир сплачують за комунальні послуги».

Основні показники проєкту:

Загальна вартість — 2,4 млн грн, з яких 1 млн грн — грант, виплачений Фондом енергоефективності.

Власний внесок співвласників будинку — 1,4 млн грн.

Вартість робіт для однієї квартири (площа — 60 м²) — 10 400 грн (або 172,6 грн/м²).

Тривалість проєкту — 21 місяць.

 

Прогнозовані заощадження:

Скорочення споживання енергії, розраховане енергоаудитором — 25,8%.

Річна економія коштів на потреби опалення на весь будинок — 646,5 тис. грн.

Заявлене річне скорочення викидів СО2 — 172,6 т/рік.

 

Програма «Енергодім» і далі діє навіть під час повномасштабної війни — Фонд енергоефективності спільно з Урядом зробили для цього все можливе. Влітку, зокрема, 

введені в дію зміни та спрощення до окремих положень Програми «Енергодім»: щодо строків реалізації проєкту, експертизи деяких документів, їхньої подачі для отримання грантів. Взимку Уряд вніс зміни до постанови КМУ № 590, що дають змогу Державній казначейській службі відновити фінансування видатків Фонду енергоефективності в умовах воєнного стану. Отже, Фонд продовжує виконувати свої зобов’язання і компенсує ОСББ витрати, зокрема в межах Програми «Енергодім». 

Програма «Енергодім» дає змогу модернізувати будинок, отримавши відшкодування до 70% за роботи, матеріали та обладнання. У кожній області працює регіональний радник Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC. Крім того, за консультацією можна звернутися до Відділу супроводу проєктів Фонду енергоефективності за телефоном +38 (044) 222-95-90 або на електронну пошту support@eefund.org.ua.

Дізнатися більше про Програму «Енергодім» можна на сайті.

 

(0) Comments