Skip to main content

Вебінар для ОСББ: головне про Програму «ВідновиДІМ»

Вебінар для ОСББ: головне про Програму «ВідновиДІМ»

Вебінар для ОСББ: головне про Програму «ВідновиДІМ»

Фонд енергоефективності провів вебінар, присвячений реалізації Програми «ВідновиДІМ». Понад 50 представників ОСББ — і тих, які вже беруть участь у Програмі, і тих, які тільки планують приєднатися но неї, дізналися про всі нюанси реалізації проєктів з відновлення. У межах пілотного етапу Програми, який стартував 21 листопада, Фонд енергоефективності вже отримав 56 заявок, за якими компенсує 128 мільйонів гривень.

«Програма “ВідновиДІМ” — наша реакція на вимоги часу, — прокоментував Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності. — Покликана фінансувати будівельні роботи з відновлення житлових будівель, пошкоджених внаслідок військової агресії російської федерації, вона почала реалізовуватись максимально швидко. 224 дні роботи від ідеї до ухвалення! На цьому етапі оперативно працювали всі, адже впровадження Програми вимагало створення відповідної законодавчої бази. Для законодавчого органу державної влади прийняття закону за два тижні — це рекордні строки. За це ми дуже вдячні. Після цього за кілька місяців вдалося ухвалити і всі підзаконні акти. Щойно на законодавчому рівні все узгодили, ми запустили Програму, яка вже була повністю готова і затверджена з нашими міжнародними партнерами. Велика подяка і Європейському Союзу — саме за його кошти фінансується пілотний етап».

Наразі Програма реалізується на території чотирьох областей — Київської, Сумської, Чернігівської та Житомирської. Фонд надає учасникам грант на безоплатній та безповоротній основі у розмірі 100% вартості матеріалів і робіт, але не більше 6 мільйонів гривень на один будинок. 70% ОСББ отримує після приєднання до грантового договору, 30% — після завершення всіх робіт і схвалення відповідної заявки.

Програма «ВідновиДІМ» фінансує заміну або ремонт пошкоджених блоків віконних та/або блоків балконних дверей, зовнішніх дверей, ремонт пошкоджень фасадів і покриття будівлі, обладнання дахових котелень та інженерних мереж. Взяти участь у ній можуть будинки без порушення механічної стійкості та пошкоджень несучих конструкцій. Якщо наявні такі пошкодження, їх необхідно усунути до участі у Програмі Фонду, про що має бути наданий документ.

Під час вебінару представники Фонду енергоефективності відповіли на запитання ОСББ і прокоментували головні моменти, на які учасникам слід звертати особливу увагу. «Брати участь у Програмі “ВідновиДІМ” можуть виключно ОСББ — цей наш принцип роботи залишився незмінним, — зазначив Дмитро Сирих, в. о. технічного директора Фонду енергоефективності. — Всіх підрядників і виконавців послуг, необхідних для реалізації проєкту, ОСББ обирають самостійно — ми не маємо на процес жодного впливу, лише прописуємо критерії. Це справжня свобода, але одночасно і велика відповідальність. Адже саме ОСББ як замовники будівництва несуть відповідальність за дотримання вимог будівельного законодавства і раціонального використання коштів. Просимо максимально уважно ставитися до всіх етапів робіт у межах Програми».

Пакет документів, який необхідно подати ОСББ для участі у Програмі «ВідновиДІМ», потребує досить ґрунтовної роботи і залучення експертів. Тому важливо дуже виважено підходити до цього питання. Фахівці Фонду енергоефективності радять звертати увагу на рівень зарплати, яку закладає підрядник: чи відповідає він встановленому Мінрегіоном або органами місцевого самоврядування. Також слід проводити моніторинг вартості будівельних матеріалів у договірній ціні: чи не перевищує вона середню ринкову у регіоні. Необхідно контролювати і види та обсяги робіт у процесі формування та узгодження договірних документів. Коректне подання інформації прискорює реалізацію робіт, а отже — допомагає мешканцям будинку швидше повернутися додому.

За додатковою інформацією щодо Програми «ВідновиДІМ» звертайтеся до Відділу супроводу проєктів Фонду енергоефективності за телефоном +38 (044) 222-95-90 або на електронну пошту support@eefund.org.ua. Спеціалісти Фонду завжди готові вам допомогти і надати фахові консультації!

(0) Comments