Зміни у Програмі «Енергодім». Що нового?
17 листопада Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила зміни до Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» — до основної частини Програми та невід’ємних додатків до неї. Вони вступили в дію 21 листопада 2022 року.
Що змінилося?
Новий Порядок подання та розгляду апеляцій
Відтепер затверджено один Порядок подання і розгляду апеляцій, який поширюватиметься на всі програми Фонду. Зокрема, збільшилися строки подачі апеляцій, що розширить можливості оскарження рішень. Також з’явилася можливість поновлення строків подання апеляцій (за поважних причин).
Розширення переліку енергоефективних заходів, які можуть підлягати покроковій верифікації
З огляду на воєнним стан та складну економічну ситуацію, доступ учасників Програми «Енергодім» до кредитних банківських продуктів став обмеженим. Тому Фонд енергоефективності розширив перелік енергоефективних заходів, які можна виконувати покроково.
При покроковій верифікації у межах одного кроку допускається часткове виконання таких заходів з енергоефективності:
- Комплекс робіт із теплоізоляції та улаштування зовнішніх стін у межах окремих секцій житлових будинків (утеплення зовнішніх стін, що створюють теплоізоляційну оболонку секції).
- Комплекс робіт із теплоізоляції та улаштування опалювальних і неопалювальних горищ (технічних поверхів) та дахів (нове!).
- Заміна або ремонт блоків віконних або/та блоків балконних дверних у квартирах, утеплення і скління наявних балконів і лоджій (нове!).
Об’єми робіт із часткового виконання цих енергоефективних заходів, що підлягають верифікації за відповідною заявкою, визначаються бенефіціарами самостійно. Разом із останнім кроком (завершення проєкту) заходи мають бути виконані у повному обсязі.
Збільшено суму значного правочину відповідно до норм Статуту — з 5 млн грн до 10 млн грн
Завдяки внесенню змін до Статуту державної установи «Фонд енергоефективності» (постанова Кабінету Міністрів України від 28 червня 2022 року № 730) збільшено суму значного правочину — з 5 млн грн до 10 млн грн. Це дасть змогу пришвидшити схвалення заявок вартістю до 10 млн грн. Адже немає необхідності виносити рішення про надання згоди на вчинення значного правочину на засідання Наглядової ради Фонду енергоефективності.
Нагадаємо, що раніше Наглядова рада ДУ «Фонд енергоефективності» ухвалила важливе рішення щодо звітності: протягом дії воєнного стану скасована норма, яка зобов’язувала подавати звіт у складі Заявки № 4. Відтепер звіт тимчасово не є обов’язковим, але може бути використаний як інструкція для проведення якісної фотофіксації виконаних заходів з енергоефективності.
З усіма змінами можна ознайомитись у ПОРІВНЯЛЬНІЙ ТАБЛИЦІ.
Оголошення щодо введення в дію зазначених вище змін опубліковане на сайті Фонду.
Текст Програми «Енергодім» зі змінами, а також супровідні документи розміщені на сайті Фонду у розділі "Документи".
(0) Comments