В рамках «Recovery Forum Ukraine 2022» Фонд енергоефективності презентував основні положення проекту програми «ВідновиДІМ»
Починаючи з травня поточного року Фонд енергоефективності почав працювати над втіленням ідеї щодо запуску нової програми, спрямованої на допомогу співвласникам, будинки яких постраждали внаслідок воєнної агресії росії. На сьогодні, Фондом, спільно з міжнародними партнерами, розроблено проект грантової програми «ВідновиДІМ», що передбачає надання ОСББ грантів на безоплатній та безповоротній основі в розмірі 100% вартості матеріалів та робіт на проведення першочергових ремонтних робіт у будинках, пошкоджених внаслідок воєнних дій. Для запуску цієї програми залишилось зробити ще кілька фінальних кроків на рівні Уряду та міжнародних партнерів. Про це під час «Recovery Forum Ukraine 2022» повідомив директор Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк.
«Ворог руйнує будинки, інфраструктуру України, проте це спонукає нас до пошуку нових рішень і лише посилює бажання об’єднувати зусилля для якнайшвидшої перемоги та відновлення зруйнованої інфраструктури. Під час війни Фонд енергоефективності продовжує надавати підтримку ОСББ для впровадження енергоефективних заходів, адже необхідність скорочення споживання енергоресурсів сьогодні, як ніколи актуальна. Крім того, ми розширюємо свою діяльність, активно працюємо над запуском нової грантової програми «ВідновиДІМ», спрямованої на відновлення пошкоджених війною будинків», - сказав Єгор Фаренюк.
Разом з тим, він висловив слова вдячності міжнародним партнерам за підтримку ініціатив Фонду.
«Дякуємо нашим партнерам – ЄС, Німеччині, IFC за підтримку ідеї запуску програми, що передбачає виділення ОСББ грантів на повну оплату будівельних робіт із відновлення пошкодженого внаслідок військових дій житла. На реалізацію першого етапу цієї програми ЄС надало згоду виділити фінансування в розмірі 5 млн Євро, а в наступному році планується виділити ще 20 млн Євро, з мінімальним співфінансуванням з боку держави», - повідомив Єгор Фаренюк.
Також, директор Фонду енергофективності поінформував учасників Форуму про те, що спочатку програма «ВідновиДІМ» у вигляді пілотного проєкту буде поширюватись на окремі регіони, зокрема на Київську, Житомирську, Чернігівську та Сумську області, де вже проведено розмінування, та підготовлено звіти про обстеження пошкоджень. На першому етапі планується відновити близько 60-100 будинків. Кількість будинків буде залежати від ступеня їх пошкодження. А основний етап програми розпочнеться в наступному році, за умови збільшення обсягів її фінансування.
«Проектом програми передбачено, що грантовій оплаті підлягатимуть такі роботи, як заміна або ремонт віконних блоків, балконних, зовнішніх дверей, ремонт пошкоджень фасадів та покрівлі, ремонт котелень на дахах та інженерних мереж тощо», - додав Єгор Фаренюк.
Довідково: Recovery Forum Ukraine 2022 відбувся за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства інфраструктури України та Фонду енергоефективності. Організатори: Конфедерація будівельників України, виставка KyivBuild Ukraine, Aquatherm Kyiv, ReBuild Ukraine
Ключова мета Форуму – пошук механізмів та обмін інформацією для прискорення фінансування на потреби відбудови інфраструктури громад, зруйнованої внаслідок воєнних дій.
Захід об'єднав державні та місцеві органи влади з міжнародними фінансовими установами та інвесторами. Постраждалі громади презентували проєкти щодо подальшої відбудови та свій інвестиційний потенціал. Відбулась низка дискусійних панелей за участі представників влади, будівельної бізнес-спільноти, міжнародних фінансових організацій та потенційних інвесторів.
Також, під час повітряної тривоги, вперше був проведений нетворкінг в укритті, під час якого учасники мали змогу познайомитись ближче та активно обмінювались думками стосовно поточної ситуації та подальшого відновлення країни.
Нагадаємо, що Фонд енергоефективності та ДП «Прем’єр Експо», яке виступає ініціатором та організатором ReBuild Ukraine™, KyivBuild, Aquatherm Kyiv, підписали Меморандум про партнерство, метою якого є об’єднання позицій та дій щодо сприяння ефективному залученню інструментів фінансування для відбудови України після шкоди, заподіяної військовою агресією російської федерації, із урахуванням підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі, а також сприяння у проведенні комунікаційних заходів, пов’язаних з підвищенням рівня поінформованості населення у сфері енергозбереження та енергоефективності.
(0) Comments