Skip to main content

Модернізовані за програмою “Енергодім” будинки презентували на XII Всеукраїнському форумі ОСББ у Львові

Модернізовані за програмою “Енергодім” будинки презентували на XII Всеукраїнському форумі ОСББ у Львові

Модернізовані за програмою “Енергодім” будинки презентували на XII Всеукраїнському форумі ОСББ у Львові

28-29 жовтня у Львові пройшов XII Всеукраїнський Форум ОСББ, який став майданчиком для 15 панельних дискусій за участю 40 спікерів зі сфери  енергоефективності та житлово-комунального господарства (ЖКГ).

Учасниками заходу стали: представники Інституту міста, Львівської міської ради, Мінрегіону, Фонду енергоефективності, GIZ Ukraine, IFC, KredoBank, Інституту муніципального менеджменту та інші експерти зі сфери енергоефективності та ЖКГ.

Юлія Сабатюк, голова Наглядової ради Фонду енергоефективності взяла участь у панельній дискусії, організованій GIZ, за підтримки яких у Львові реалізується пілотний проект з енергоефективної реновації будинків у районі Сихів. Вона розповіла.присутнім про можливості та переваги програми енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”.

Програма “Енергодім” має дієвий механізм впровадження енергоефективних заходів. На сьогодні маємо 808 проектів, 26 - повністю верифікованих, 641 проект - в роботі”, - повідомила Юлія Сабатюк.

1

Вона також презентувала завершені проекти у багатоповерхівках за програмою “Енергодім”, серед яких ОСББ “Конякіна 29” у Луцьку, “Липи 4” у Новояворівську, ОСББ “Говорова 5” в Одесі, ОСББ “Щурата-8” у Львові, ОСББ “Антонича 26” у Львові та інші.

Наразі 74 будинки модернізовані частково або повністю за програмою "Енергодім". Вартість завершених проектів складає 87 млн грн, грант - 60 млн грн, учасники - понад 2 тисячі домогосподарств, які, за прогнозами енергоаудиторів, сумарно заощаджуватимуть 13,2 млн грн/рік та 10 млн кВт*год/рік. 

Програма “Енергодім” не проста, але правильна. Я роблю все, щоб процедури були прості й легкі. Вірю в те, що всі ОСББ зможуть навчитися правильно оформлювати документи”, - підкреслила голова Наглядової ради Фонду.

Вона також додала, що ОСББ зі всієї країни очікують на додатковий грант для того, щоб продовжити подавати заявки до Фонду та отримувати підвищену суму компенсації.

Буду просити, щоб можна було звернутися до уряду ЄС, уряду Німеччини, нашого Уряду, щоб відбулися переговори і додатковий грант був продовжений для наступних об`єднань співвласників”, - резюмувала пані Сабатюк.

У рамках форуму голови ОСББ з Чорткова та Прилук поділилися власними успішними кейсами енергомодернізації житла за програмою “Енергодім” та результатами отриманої економії енергоресурсів та коштів за комунальні послуги.

Зокрема, Лариса Бойчун, голова ОСББ “Є. Коновальця №2” у Чорткові розповіла, що у старенькій чотириповерхівці на 68 квартир текли труби, гнила проводка та були інші проблеми. Мешканці вирішили подати заявку на участь у програмі “Енергодім” та утеплили фасад, дах та цокольний поверх. Вартість усіх робіт склала 3,9 млн грн, з яких 70% або 2,7 млн грн за умовами програми Фонд енергоефективності повернув співвласникам. 

2

Валентина Трохименко, голова ОСББ “Земська 39” у Прилуках розповіла, що у їхній п'ятиповерхівці на 40 квартир протікали труби, тепло нерівномірно розподілялося по квартирам, втрачалося багато тепла через старі вікна й двері тощо.

Співвласники подали заявку на участь у програмі “Енергодім”, за якою утеплили фасад, замінили вікна та двері, встановили ІТП та балансувальні клапани, замінили та утеплили трубопроводи тепла та гарячої води.

Загальна вартість проекту склала 4,2 млн грн, з яких близько 2,97 млн грн або 70% грант за Програмою.

Після цих впроваджених заходів у нас економія взимку становила 45-50% у порівнянні з сусідніми, аналогічними, не модернізованими будинками”, - додала Валентина Трохименко.

Також учасники обговорили актуальні зміни до законодавства у сфері   житлово-комунального господарства в Україні, сучасні тренди в управлінні будинками, роль асоціацій у розвитку ринку управління та енергомодернізації житлового сектору, а також проаналізували проблеми та виклики у сфері ЖКГ та обговорили шляхи їх вирішення.

На другий день Форуму учасники обговорили шляхи досягнення кліматичної нейтральності, технічні аспекти реалізації енергоефективних заходів у будинку, а також ключові етапи термомодернізації житла, починаючи від ідеї до завершення проекту.

Як повідомлялося, 21 жовтня на онлайн-семінарі проекту ЄС обговорили роль ОСББ у масштабній термомодернізації будинків та залученні інвестицій у житловий фонд.

 3

 

(0) Comments