Енергетичне планування та енергоменеджмент у громадах: ключові цілі та завдання
27 травня 2021 року відбувся онлайн воркшоп на тему “Місцеве енергетичне планування та енергетичний менеджмент в муніципалітетах”, присвячений обговоренню питань технічної підтримки у проведенні реформ в сфері енергоефективності.
Учасниками онлайн воркшопу стали представники Мінрегіону, українських громад, країн Європейського Союзу та Енергетичного Співтовариства, Фонду енергоефективності, Представництва Європейського Союзу в Україні, “Угоди мерів”, “Асоціації українських міст”. а також експерти проекту “STARTER”, USAID та інші.
За словами Василя Лозинського, Першого заступника Міністра розвитку громад та територій України, питання підвищення рівня енергоефективності та зменшення шкідливих викидів СО2 мають бути у фокусі діяльності муніципалітетів, які, у свою чергу, мають сформувати власний енергетичний план дій.
“Ми маємо чітко рухатися у напрямку зменшення споживання енергоресурсів та впровадження відновлюваних джерел енергії у громадах, тому муніципальне енергетичне планування має бути одним із ключових напрямків діяльності кожної громади”, - підкреслив Василь Лозинський.
Він нагадав, що Мінрегіон підготував законопроект «Про створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель», який наразі проходить громадське обговорення та наступного місяця буде винесений на розгляд Верховної Ради.
У свою чергу, Кшиштоф Герульський, експерт з енергоефективності Групи підтримки України при Європейській Комісії зазначив, що цим законопроектом передбачено внесення змін до інших Законів України, зокрема, до Закону «Про енергетичну ефективність будівель», зміни до якого наразі знаходяться на фінальній стадії.
“Завдяки цим законодавчим новаціям також розвивається такий напрямок, як Green Deal – Європейський зелений курс, який впливатиме на те, як буде проходити робота з міжнародними фінансовими інституціями, які інвестують в Україну”, - додав Кшиштоф Герульський.
Присутня на онлайн-заході Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності розповіла, що наразі у Фонді працює робоча група, яка займається розробкою концепції модернізації цілих кварталів, що, зокрема, передбачатиме додаткові механізми стимулювання здійснення енергоощадних заходів для ОСББ.
“Модернізуючи багатоквартирні будинки на рівні споживача ми задаємо тон для подальшої модернізації системи теплопостачання міста. Муніципальне енергетичне планування - це заходи, які громада повинна вживати, щоб зменшувати енергоспоживання та забезпечувати сталий розвиток на локальному рівні”, - додала очільниця Фонду.
За словами Святослава Павлюка, виконавчого директора Асоціації "Енергоефективні міста України" (АЕМУ), муніципальне енергетичне планування - це перелік кроків, завдяки яким місто досягає поставлених кліматичних цілей з метою підвищення використання відновлюваних джерел енергії.
Святослав Павлюк додав, що у 92% опитаних міст відсутня практика преміювання енергоменеджерів за досягнуті результати економії, а 85% опитаних міст висловилися за обов'язкове впровадження в ОМС окремої посади енергоменеджера та необхідність законодавчого врегулювання цього питання.
Також під час заходу представники Новоград-Волинського, Ніжину та Миргороду, а також учасники з Данії, Чорногорії та Північної Македонії поділилися практичними кейсами місцевого енергетичного планування та менеджменту.
Як повідомлялося, 26 травня у Мінрегіоні презентували законопроект про створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель.
З 26 по 28 травня на платформі Мінрегіону відбудуться онлайн-обговорення законопроекту про створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель з експертним середовищем, після чого документ буде доопрацьовано та подано на розгляд Уряду.
(0) Comments