Skip to main content

Як усунути перешкоди у впровадженні енергоощадних заходів за програмою “Енергодім”: IV засідання Консультативної ради Фонду енергоефективності

Як усунути перешкоди у впровадженні енергоощадних заходів за програмою “Енергодім”: IV засідання Консультативної ради Фонду енергоефективності

Як усунути перешкоди у впровадженні енергоощадних заходів за програмою “Енергодім”: IV засідання Консультативної ради Фонду енергоефективності

23 грудня 2020 року відбулося четверте, заключне засідання Консультативної ради Фонду енергоефективності у поточному році в форматі онлайн-зустрічі, до якої приєдналися 18 учасників.

Одними із ключових питань для обговорення стали нещодавно внесені зміни у програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”, а також аналіз бар’єрів у впровадженні енергоощадних заходів та шляхи їх усунення.

Учасники заходу виділили основні виклики для подальшої реалізації програми “Енергодім”, серед яких, зокрема, формальні перепони щодо участі у програмі, а також недостатня інформаційна присутність на місцях. 

На думку учасників у цьому напрямку необхідно продовжити спрощувати умови участі у програмі та посилити роль муніципалітетів у впровадженні енергоефективних заходів, оскільки фінансова підтримка ОСББ на місцях є дуже важливою, зважаючи на нинішні умови банківського фінансування.

Станіслав Дубко, учасник Консультативної ради запропонував запровадити револьверний механізм діяльності Фонду, який полягатиме у прямому фінансуванні енергоефективних проектів, доповнюючи або заміняючи існуючу грантову політику Фонду.

“Є досить суттєвий бар'єр, який є одним із найважливіших на шляху модернізації житлового сектору - це як великі відсоткові кредитні ставки, так і сама необхідність отримувати банківське кредитування, що насторожує багатьох потенційних учасників програми. Запропонований механізм діяльності Фонду має бути попередньо обгрунтовано опрацьований”, - зазначив Станіслав Дубко.

У свою чергу, Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності підкреслила, що Фонд зацікавлений у створенні різноманітних форм фінансової підтримки, щоб якомога більше ОСББ змогли провести енергоефективні заходи у своїх будинках. 

“Також хочу додати, що по програмі “Доступні кредити 5-7-9%” ми нещодавно направили відповідне звернення до Мінрегіону і розраховуємо на створення робочої групи для того, щоб зробити цей інструмент фінансування доступним як для підрядників, так і для ОСББ в межах реалізації програми “Енергодім”, - зазначила очільниця Фонду. 

За словами інших учасників Консультативної ради, такий інструмент сприятиме популяризації програми “Енергодім” та зменшенню фінансового навантаження на учасників, особливо у невеликих містах, де кількість заявок на участь часто суттєво перевищує кількість надійних підрядних організацій, здатних якісно виконати роботи з термореновації житла.

Крім того, учасники внесли пропозицію скласти рейтинг з ТОП-10 питань на основі опитувань мешканців з усіх регіонів щодо енергомодернізації житла та презентувати відповіді на них під час наступного засідання Консультативної ради. Ця ініціатива одержала підтримку очільниці Фонду енергоефективності.

Також учасники Консультативної ради запропонували провести наступне  засідання 24 лютого 2021 року.  У подальшому, представники Консультативної ради представлять дирекції Фонду енергоефективності остаточний перелік пропозицій-рішень для узгодження.

Довідка: Консультативна рада – консультативно-дорадчий орган Фонду енергоефективності, що формується на громадських засадах відповідно до рішення дирекції. Орган створений з метою підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергоефективності будівель у багатоквартирному житловому секторі задля зменшення шкідливих викидів та усунення перешкод, що стоять на шляху масштабної енергомодернізації багатоквартирних будинків.

Як повідомлялося, 17 грудня 2020 року Наглядова Рада Фонду енергоефективності затвердила зміни до програми “Енергодім”, що прискорюють реалізацію проектів.  

 

(0) Comments