Skip to main content

Зміни до Програми «Енергодім»: нові можливості для підтримки ОСББ

Зміни до Програми «Енергодім»: нові можливості для підтримки ОСББ

Зміни до Програми «Енергодім»: нові можливості для підтримки ОСББ

30 липня 2020 року Наглядова Рада Фонду енергоефективності затвердила зміни до Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», а також інших документів, що є невід’ємною частиною Програми. Програма в новій редакції вступає в дію з 4 серпня 2020 року. Це означає, що вже з цього дня усі заявки прийматимуться у новій редакції.

Перехідний період буде складати 21 (календарний) день з дня вступу в дію нової редакції Програми. Тобто, Фонд буде приймати документи, і по нових вимогах, і за встановленими формами попередньої редакції (від 16 квітня 2020 року) -  по 25 серпня 2020 року включно.

Текст Програми «Енергодім» в новій редакції та супровідні документи містяться на сайті Фонду енергоефективності. Програма «Енергодім» тепер дозволяє співвласникам багатоквартирних будинків залучати до роботи надавачів послуг із супроводу (супроводження) проектів з енергомодернізації та отримувати відшкодування від Фонду для оплати таких послуг.

Які основні зміни відбулися?

Для ОСББ-учасників Програми з'явилася можливість користуватися послугами з професійного супроводу проектів за умовами Програми «Енергодім». Розмір Гранту Фонду для відшкодування витрат по даному напрямку    70% вартості такої послуги на кожному окремому етапі реалізації проекту.

Важливі  умови: 

  • загальна вартість послуг з супроводу проекту не повинна перевищувати 1,8 % фактичної вартості прийнятних заходів з будівельних робіт за проектом для Пакету «Комплексний» (Б) та 5% - для Пакету «Легкий» (А). У разі перевищення з боку ОСББ даних обмежень Фонд при розрахунку гранту бере до уваги, а тому, відповідно, розмір відшкодувань понесених витрат буде меншим за встановлені 70%;   
  • ОСББ самостійно визначають чи потрібно залучати таких надавачів послуг до реалізації проекту, тобто, це не є обов’язковою умовою Програми;
  • залучати проектних менеджерів ОСББ можуть на будь-якому з етапів реалізації проекту;
  • у разі покрокової верифікації відшкодування вартості послуг з супроводу проектів здійснюється при остаточній виплаті Гранту, без відшкодування частинами під час здійснення окремих кроків верифікації. 

Деякі редакційні зміни до Грантової політики Програми акцентують увагу на тому, що прийнятні витрати, які стосуються будівельних робіт, послуг з технічного та авторського нагляду —  не можуть перевищувати загальну кошторисну вартість, що зазначена в кошторисній документації та відповідає звіту (висновку, оцінки) експертної організації.

Інші зміни, внесені до Програми стосуються:

спрощення процедур підготовки документів. Зокрема:

  • скорочено назви деяких документів;
  • видалені опції вибору назв районів та областей;
  • видалено опцію подання реквізитів протоколу щодо прийняття рішення про участь ОСББ в Програмі;
  • тепер енергетичні сертифікати потрібно формувати та долучати до заявки на участь в Програмі для всього будинку (а не його відокремлених частин);

полегшення процесу передачі документів до Фонду для внесення виправлень і доповнень. Тепер такі документи можна направляти напряму до Фонду енергоефективності, без посередництва банків-партнерів

незначних розширень в описі заходів з енергоефективності та вимог до матеріалів, обладнання та доповнень переліку уточнюючих гарантій щодо конфлікту інтересів.

Також Додаток № 11 Порядку дій учасників було доповнено положеннями  з описом критеріїв оцінки Заявників/Бенефіціарів, заявок і проектів. З’явився також Додатком 4.3, в якому роз’яснено як заповнити Форму корегування Опису проекту, функціонал якої - значно спростити процедуру підготовки документу на етапі розробки проектної документації та у разі внесення змін до Проекту.

Детальніше про зміни  в Програмі можна дізнатися з ПОРІВНЯЛЬНОЇ ТАБЛИЦІ (було стало)

Нагадаємо, що 30 липня 2020 року Наглядова рада Фонду затвердила зміни до Програми «Енергодім» 

 

Share:

(0) Comments