Комплексна термомодернізація багатоквартирних житлових будинків дозволить економити близько 50% коштів на опалення
Комплексна термомодернізація багатоквартирних житлових будинків дозволить економити його мешканцям до 50% коштів, які витрачаються на опалення. Про це в ефірі Українського радіо заявив Михайло Павличенко, керівник групи регіональних радників міжнародної фінансової корпорації (IFC).
За його словами, проблема українських будинків полягає у тому, що все тепло, яке туди надходить – втрачається. Питання лише в тому, з якою швидкістю це відбувається.
Експерт пояснив, що економія теплової енергії залежить від якості модернізації будинку. Чим краще модернізований будинок, тим більше коштів українці економитимуть.
Глибока термомодернізація будинків дозволить економити 70% коштів на тепло і навіть більше, - зазначив Михайло Павличенко.
На думку Фрідріха Хотерляйна, експерта проектів німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), українські будинки найбільше втрачають тепла через стіни, підвали, вікна, балкони та дахи.
За його словами, під час термомодернізації будинок необхідно розглядати як єдиний організм.
«Як і людині, будинку потрібні теплі черевики, пальто та капелюх у вигляді утепленого підвалу, даху та стін», - зазначив Фрідріх Хотерляйн.
Експерт переконаний, що здійснивши комплексну термомодернізацію багатоквартирних житлових будинків українці зможуть економити до 50% і більше коштів на опалення.
Нагадаємо, 3-го вересня Фонд енергоефективності розпочав реалізацію програми «Енергодім», яка відшкодовуватиме понесені витрати на термомодернізацію багатоповерхових будинків.
Повний текст інтерв'ю за посиланням: http://ukr.radio/news.html?newsID=90596&fbclid=IwAR21iu23f-d9FNlWzyb-J5qZhFjJp52rfp2SDhFSswgQ5av4IKnBzlD-3j0
Повний текст Програми «Енергодім» та додатки за посиланням: http://bit.ly/2MvjzkE
Заявки подаються через усі відділення банка-партнера: http://bit.ly/2zmee6j
Детально про те, з чого розпочати кроки до гранту, перелік необхідних документів та форми заявок на сторінці програми "Енергодім": http://bit.ly/2TVkaNi
(0) Comments